Ne İşe Yarar

Bekunis Ne İşe Yarar Kullacı Yorumları

Bekunis Ne İşe Yarar Kullacı Yorumları

Bekunis 30 draje içeren ambalajda satılmaktadır. Peki bekunis ne işe yarar , nasıl çalışır gibi detayları sizlerle paylaşacağız. Bekunis, bağırsak mukozasına doğrudan etki etmektedir. Bu sayede bağırsak hareketlerini ve içeriğinin geçiş hızını arttırmaktadır. Bu etkiler ile birlikte dışkının yumuşaktılması ve kolaylıkla atılması sağlanmaktadır. Bekunis kullananlar yorumlarını sitemize bırakabilirler.

Bekunis Ne İşe Yarar

Kabızlık önemli sağlık sorunlarından birisidir. Kısaca kabızlık nedir ?

Kabızlık, bağırsak hareketlerinizin zor olduğu veya olması gerekenden daha az gerçekleştiği anlamına gelir. Evde yapılan yöntemler veya günlük yaşamda yapılan bazı değişiklikler genellikle bu sorunu çözmeye yardımcı olabilir. Fakat bazen tıbbi yardım almak gerekebilir ve hekimin yazdığı ilaçları kullanmak gerekebilir.

Bu ilaçlardan biriside bekunis, tam olarak bu sorunu çözmeye odaklıdır. Kabızlığın kısa sürelide olsa tedavisinde kullanılmaktadır.

Bazı kişiler bu ilacı zayıflamak için kullanıyor fakat bu doğru bir yol olmayabilir. Bu konu hakkında hekiminize danışınız. Obezite tedaviside kullanılan bir takım ilaçlar vardır fakat bu ilaçların hekim gözetiminde kullanılması gerekiyor. Thincal 120 ‘de bu ilaçlardan birisidir.

Bekunis Nasıl Kullanılır

Kullanımda öncelik kesinlikle doktorunuzun size tarif ettiği şekilde olmalıdır. Fakat aksi belirtilmediği sürece yetişkinler için gece yatmadan önce, bir miktar su ile bir tablet alınır. Bir haftadan daha uzun süreli kullanılması tavsiye edilmez.

*Hamileler veya şüphesi olanlar kullanmamalıdır. Emziren anneler kullanmadan önce hekime danışmalıdır. 12 yaşından küçük çocukların kullanmaması gerekir.

Yan Etkileri:
Seyrek olarak görülen bazı yan etkileri olabilir bunlar;
Başdönmesi
Gaz şikayeti
İshal
Karın ağrısı

Bekunis Kullananlar

Ekşi sözlük sitesinde bekunis kullananların belirttiği bazı yorumları kaynakları ile birlikte sizlerle paylaşıyoruz. Sizde kullandıysanız görüşlerinizi bize yazabilirsiniz.

  • Anal fissür ameliyatı sonrasında, yara iyileşene kadar kullanılması genelde tavsiye edilen ilaç. Hakikaten bu sıkıntılı süreçte harika bir kurtarıcı oluyor.
  • Folia sennae ( sinameki yapraklarının) bitki ekstresi içerir. Bitki ekstresi yapısındaki antrasenozitlerden dolayı laksatif etkilidir ancak uzun süre veya yüksek doz kullanım sonucu tahrişe de neden olur. Kabızlığın tedavisinde kullanılır

Kaynak : Bekunis Ekşi Sözlük

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Uyarı : Sitemizde yer alan tüm yorumlar, yazan kullanıcıların sorumluluğundadır. Verilen hiçbir bilgi yönlendirme amacı taşımaz. Doğru yönlendirme için her zaman doktorunuza danışınız.