Ne İşe Yarar

Butefin Krem Nasıl Kullanılır Kullananlar

Butefin Krem Nasıl Kullanılır Kullananlar

Butefin Krem kullanım alanları nedir ve nasıl kullanılırç. Butefin kullananlar ne gibi yorumlarda bulunuyorlar. Butefin mudaili nedir gibi merak edilen başlıklara bu makale içerisinde cevap bulacaksınız.
Cilt yüzeyinde çeşitli mantar sebebi ile ortaya çılan kahve veya döküntü başta olmak üzere vücut mantarı, ayak mantarı ve kasık mantarının topikal tedavisinde kullanılır.

Butefin Krem Nasıl Kullanılır

Hekiminizin dediği şekile ve belirttiği sürede kullanmaya özen gösteriniz. Sürülen bölgede iyileşme görülse bile belirtilen sürede kullanmaya devam ediniz.
Mantar olan bölgeni tamamını kapsayacak şekilde kremi sürünüz. İşleme başlamadan önce temiz ve kuru olduğundan emin olunuz.
Yüksek verim sağlamak için dozlarınızı kaçırmamaya özen gösterin. Kaçırdığınız dozlar için telafi amacıyla fazladan kullanmadan kaçının.
Döküntü olan bölgeye bir miktar koyun ve yavaş bir şekilde ovalayın.
Doktor aksini belirtmediği sürece bandaj veya sargı kaplamalar kullanmayınız.
Genel olarak günde bir kere sürülmektedir.
Toplam tedavi süreci ise 2 hafta olarak belirtiliyor.

Kullanmadan Önce Dikkatli Olun!

Butenafine ya da butenafine’in herhangi bir bölümüne alerjiniz varsa kullanmayınız ve hekime söyleyiniz.
Bunun gibi ilaçlara, diğer ilaçlara, yiyeceklere veya diğer maddelere alerjiniz varsa. Doktorunuza alerjiyi ve kızarıklık gibi belirtilerinizi söyleyin; kovanlar ; kaşıntı; nefes darlığı; hırıldama; öksürük; yüz, dudak, dil veya boğaz şişmesi; veya diğer işaretler.
Hamileler ve emziren annelerin kullanmaması tavsiye edilmektedir.
Başka bir krem kullananlar kesinlikle hekim onayı almalıdır.
12 yaş altına kullanılması tavsiye edilmez.

Butefin Krem Yan Etkileri

Tüm ilaçlarda veya tedavi amacıyla kullanılın ürünlerde yan etkiler görülmektedir. Nadir veya çok sık görülen yan etkileri sizde görülüyorsa en kısa sürede doktorunuza bilgi veriniz.
Döküntü gibi alerjik reaksiyon belirtileri; kovanlar; kaşıntı; ateşli veya ateşsiz kırmızı, şiş, kabarık veya soyulmuş cilt ; hırıldama; göğüs veya boğazda sıkılık; nefes alma, yutma veya konuşma zorluğu; sıradışı ses kısıklığı; veya ağzın, yüzün, dudakların, dilin veya boğazın şişmesi.
Butenafinin kullanıldığı yerde tahriş.
Kızarıklık.
Yanan.
Şişme.
Kabarcıklar veya yaralar.
Sızma veya kanama.

Butefin krem kullananlar değerli yorumlarını sitemize bırakabilirler. Ayrıca bir leke kremi olan Expigment Kremi hakkında ki makelemizden detaylı bilgiler alabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Uyarı : Sitemizde yer alan tüm yorumlar, yazan kullanıcıların sorumluluğundadır. Verilen hiçbir bilgi yönlendirme amacı taşımaz. Doğru yönlendirme için her zaman doktorunuza danışınız.