Ne İşe Yarar

Çekomastik Ne İşe Yarar

Çekomastik Ne İşe Yarar

Çekomastik nedir ve nerelerde kullanılır. Tam olarak ne işe yarar genel olarak bilgileri sizlerle paylaşacağız. Bu konu hakkında görüşlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz. Peki çekomastik ne işe yarar .
Günlük hayat içerisinde sık sık kullandığımız fakat adını daha sonra duyduğumuz da bir türlü hatırlayamadığımız bir çok malzeme vardır. Bunlardan biriside Çekomastik diyeblirim.
Özellikle evinde kısa bir süre önce tamirat vs yaptıranların bir şekilde karşılaştığı Çekomastik nedir ve hangi alanlarda kullanılır.

Çekomastik Ne İşe Yarar

Bir tür yapı kimyasalları arasında yer alan bir terimdir. Halk arasında beyaz slikon olarak bilinmektedir. Bir çok alanda kullanılmaktadır. Isıya dayanıklı sızdırma sağlamayan bir madde olarak tanımlanabilir.
Farklı çeşitleri vardır. Bu çeşitlerin satışlarının yapıldığı ambalajların düş yüzeyleri de farklıdır. Bunun nedeni bir çok kategoride kullanılmasından kaynaklanmaktadır. Oto sanayi , cam , alüminyum konstruktsiyonlarda , pencere çerçeveleri , mermer yapıştırma, duş kabin montajlarında kullanılmaktadır.

 • Süpürgelik boşluklarında ve duvar çatlaklarında kullanılabilir.
 • Pvc , alüminyum , ahşap ve demir doğramaları montajında kullanılmaktadır.
 • Genel olarak dolgu , yapıştırma ve izolasyon malzemesi
 • Elektrik tesisatlarının ve sıcak-soğuk bu borularının izalasyonunda
 • Kapı ve cam kasalarının montaj ve izolasyonunda
 • Çatlak , delik ve boşlukların doldurulması ve yalıtımında
 • Devamlı sıcaklığa maruz kalan yerlerde
 • Motorlu araçların arka stop lamlarında veya ön cam dalarlının değiştirilmesi durumunda sızdırmazlığı sağlamak için conta olarak kullanılmaktadır.
Çekomastik
Çekomastik ne işe yarar

Bu kısımda bir uyarıda bulunmamız gerekebilir. Yukarıda saydığımız özellikleri sağlayan Çekomastikler farklı ambalajlarda satılmaktadır. Bu nedenle kullanmadan önce hangi amaçla kullanacağınızı belirtirseniz en doğru ürünü alabilirsiniz.

Üstübü de sanayii de en çok kullanılan malzemeler arasında yer almaktadır. Merak edenler için Üstübü Nedir ? Sitemizde bu ve benzeri malzemeleri yayınlamak için sizlerden önerilerinizi bekliyoruz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
 1. Metin dedi ki:

  Prefabrik altında betonda derin çatlak oluştu.Ve büyüme eğiliminde.Ne tavsiye edersiniz?

Uyarı : Sitemizde yer alan tüm yorumlar, yazan kullanıcıların sorumluluğundadır. Verilen hiçbir bilgi yönlendirme amacı taşımaz. Doğru yönlendirme için her zaman doktorunuza danışınız.