Ne İşe Yarar

Dekorasyon Tavan Modelleri Nasıl Olmalı?

Dekorasyon Tavan Modelleri Nasıl Olmalı?

En çok vakit geçirilen yerlerin başında evlerimizdir.Bu mekanlara verilen önem yaşam kalitesinin artmasına neden olmaktadır.
Aynı zamanda tavanlara yapılacak olan asma tavan, alçı, alçıpan gibi uygulamalar evlere çok daha şık bir görüntü. Bu tarz malzemeler görsel açıdan iddialıdır. Sağlık açısından da herhangi bir sorun yaratmaz. Evlerde en çok tercih edilen Dekorasyon Tavan Modelleri hangileridir, sizler için derledik, tavan dekorasyon fikirleri bakımından güzel düşüncelerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

Dekorasyon Tavan Modelleri

Led Tavan Modelleri

Led ışıklı tavan modelleri özellikle son zamanların en popüler seçeneklerinden biri haline gelmiş durumdadır. Salon, mutfak ve oturma odaları için uygun olacak bu tarz modeller odanın daha ferah gözükmesine neden olur. Aynı zamanda banyo gibi yerlerde de bu tarz uygulamalar günümüzde sıkça kullanılmaya devam edilmektedir. Özellikle yeni yapılan evlerde değişik şekillerde uygulanmaktadır. Örneğin tavanda mavi bir gökyüzü led ile ışıklandırıldığında güzel bir görüntü ortaya çıkıyor.

Dekorasyon Tavan Modelleri

Kartonpiyer Uygulamaları

Tavan dekorasyonlarında en fazla tercih edilen yöntemlerden biri de alçı panel kartonpiyer kaplamalardır. Alçıdan yapılmakta olan ve farklı

desenlere sahip panellerin tavan bölümüne monte edilmesiyle çok daha şık alanlar meydana getirilmektedir. Pratik ve ekonomik olduğundan dolayı evlerin dekorasyonlarında sıklıkla kullanılıyor.

Köpük Tavan Süsleri

Alçı kartonpiyer seçeneklerinin avantajlarından biri de pek çok renk ve desen seçeneği ile uyum sağlayabilmeleridir. Oymalı ve işlemeli modeller özellikle dekorasyonlarda şık seçeneklerden biri olmakla birlikte dekorasyona farklı bir hava katıyor. Stropiyer ismi verilen tavanlar ekonomik seçeneklerden biri olmakla birlikte son derece rahat bir şekilde uygulanabiliyor.

Gergi Tavan Dekorasyonu

Tavan dekorasyonları arasında sıklıkla tercih edilen bu model son zamanların popüler seçeneklerinden biridir. Gergi tavan sistemleri ısıtıldığında istenen şekle girebilen yapıda olup farklı dokularda ve renklerde üretilir. Sağlam ve dayanıklı tavan dekorasyonu çeşitleri arasında . Bu modeller farklı bir seçime yönelmek isteyenler için birebirdir. Montajı da son derece hızlı bir şekilde yapılamtadır. Pratik bir şekilde tamamlanabildiğinden dolayı sıklıkla tercih edilmeye devam ediliyor.


Ahşap Tavan Modelleri

Son olarak tercih edebileceğiniz tavan dekorasyonları arasında ahşap tavanlarda bulunuyor. Sıcak ve konforlu bir alan oluşturmak için birebir olacak bu tavan modellerini kullanabilirsiniz. Ahşap misafirleriniz tarafından odak haline gelmesine neden olur. Bu nedenle tavan dekorasyonu için öncelik haline getirilmesi gerekenler arasındadır.

Duvarlarınızda ki sıva çatlağını nasıl onarabilirsiniz. Bir makalemizde 4 adımda sıva çatlağının onarımı hakkında bilgiler aktardır. Dilerseniz https://www.neiseyariyor.com/4-adimda-siva-catlagini-tamir-edin/ makalemizi inceleyebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Uyarı : Sitemizde yer alan tüm yorumlar, yazan kullanıcıların sorumluluğundadır. Verilen hiçbir bilgi yönlendirme amacı taşımaz. Doğru yönlendirme için her zaman doktorunuza danışınız.