Ne İşe Yarar

Folbiol Ne İşe Yarar Folik Asit Eksikliği Nasıl Anlaşılır

Folbiol Ne İşe Yarar Folik Asit Eksikliği Nasıl Anlaşılır

Folbiol farklı amaçlar ile kullanılan bir tablettir. Folik asit olarak kullanılan folbiol özellikle hamilelik öncesi dönem ve gebelik döneminde
reçete edilmektedir. Doktor tavsiyesi üzerine kullanmaya özen gösteriniz. Folbiol ne işe yarar kullananlar yorumlarını sitemize bırakabilirler.

Folik asidi B vitamini gurubu içerisinde yer almaktadir. Suda çözünme özelliği bulunmaktadır. Folat gıdada doğal olarak oluşur folik asit ise
bu vitaminin sentetik şekline verilen isimdir. Günümüz de günlük olarak tüketilen bir çok gıda da karşılaşılması mümkündür. Soğuk tahıl , un , ekmek , makarna , unl mamüller , kurabiyelere ve krekerlere folik asit eklenmektedir.

Folbiol Ne İşe Yarar

Folik asit vücut için gerekli vitaminlerden birisidir. Doğal olarak günlük gıdalardan elde edilir. Yeteri kadar alınmadığında hekimler tarafından reçete edilmektedir.

  • Bebek sahibi olmak isteyen anne adayları için folik önemli bir vitamindir.
  • Kadın ve erkek doğurganlığında etkili olabilir fakat bu konuda kadınlar için kadın doğum doktoru erkekler için ise ürolog muaynesi olmanız tavsiye edilmiştir.
  • Kardiyovasküler rahatsızlıklarda hekim reçete edilmektedir.

Hamilelik Dönemi Folik Asit

Doğum kusurları hamileliğin ilk 3-4 haftasında meydana gelir. Bu nedenle, bebeğinizin beyin ve omuriliğinin geliştiği ilk aşamalarda sisteminizde folat olması önemlidir.
Gebe kalmaya çalışırken doktorunuzla konuştuysanız, muhtemelen size folik asitle doğum öncesi bir vitamin almaya başlamanızı söyledi. Bir çalışma, gebe kalmadan en az bir yıl önce folik asit kullanan kadınların,% 50 veya daha fazla erken doğum yapma şansını azalttığını göstermiştir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Uyarı : Sitemizde yer alan tüm yorumlar, yazan kullanıcıların sorumluluğundadır. Verilen hiçbir bilgi yönlendirme amacı taşımaz. Doğru yönlendirme için her zaman doktorunuza danışınız.