Ne İşe Yarar

Geralgine Ne İşe Yarar?

Geralgine Ne İşe Yarar?

Geralgine nedir ve ne için kullanılır. Detaylı bilgiler vereceğimiz bu yazımızda Geralgine kullananlar yorumlarını sitemize bırakabilir. Bu ilaç için gelen sorulardan anladığımız üzere en çok merak edilen soru Geralgine ne işe yarar ?

Geralgine Ne İşe Yarar

Geralgine, öksürük için, ateş düşürücü ve ağrı kesici bir ilaçtır.  Geralgine migren ağrılarında ve kronik baş ağrılarında kullanılan bir ilaçtır. Bunun yanında  soğuk algınlığına bağlı olarak görülen yüksek ateşte ve gribal enfeksiyonlarda kullanılır. Tüm bunların yanında diş ağrıları, ayak burkulma ve ezilmeleri ve regl ağrılarında sıkça kullanılabilen bir ilaçtır. Geralgine ne işe yarar diye sorulduğunda ağrı kesici özelliklerinin yanında romatizma tedavilerinde, romatizma ağrılarında, siyatik hastalıklarında, kas ve iskelet ağrılarında kullanımı yapılan en yaygın ilaçlardandır. Yine yaş ilerlemesine bağlı olarak görülen kireçlenmenin de önüne geçer.

Kekik yağı’nın da ağrı kesici özelliği olduğunu biliyormusunuz? Kekik Yağı makalemizi okumanızı tavsiye ediyoruz.

Geralgine İlacın Kullanım Şekli

Her hastalık için farklı şekilde kullanılır. Bu nedenle mutlaka doktorunuzun tavsiye etiği ve reçete de belirtildiği şekilde kullanmanız gerekir.  İlacın kullanım şekli günde iki kezdir. Bunun dışında doktorunuzun önerisine mutlaka uymanız gerekir.

Geralgin Yan Etkileri Nelerdir?

Geralgin yan etkileri, eğer ilacı kullandığınız sırada kurdeşen, karın krampları ve şiddetli karın ağrıları, elde, dudaklarda şişmeler ve mide bulantıları meydana geliyorsa ilacı kullanmayı bırakıp hemen doktor kontrollerine gitmeniz önerilir. Bunun dışında karaciğerde bozulmalar, böbrek ağrıları ve böbreklerin fonksiyonlarında bozulmalar, kalp ritimlerinin değişmesi, kansızlık, el ve ayaklarda ödem oluşması, iç kanama gibi durumlarda doktorunuza başvurmanız gerekir. Eğer ciltte dökülme, mide bulantısı, uyuşukluk ve sürekli uyku hali yaşanıyorsa ilacın etken maddesine alerjiniz olabilir. Bu nedenle ilacı kullanmayı bırakmanız gerekir.

Geralgine Kullananlar

*Ekşi sözlük yazarlarından Geralgine kullananların yorumlarını bu kısımda sizlerle paylaşacağız. Faydalı gördüğümüz yorumlar ;

*Yaratıcısının ellerinden öpmek lazım -k olanı etkisi sayesinde şidetli baş ağrısından eser kalmayıp nedense psikolojik midir bilmiyorum öksürüğüde kesmekte.

*Sanırım aldığım en iyi ağrı kesicilerden birisi, iki tanesini aynı anda içince gerçekten işe yarıyor. migren de bile işe yarıyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Yunus sevinç emre dedi ki:

    Ben elimi yaktım çaydanlıkta yaktım. Şimdi biraz ağrı var acaba geralgine işe yarar mı

Uyarı : Sitemizde yer alan tüm yorumlar, yazan kullanıcıların sorumluluğundadır. Verilen hiçbir bilgi yönlendirme amacı taşımaz. Doğru yönlendirme için her zaman doktorunuza danışınız.