Ne İşe Yarar

İhtiyol Pomad Ne İşe Yarar Kara Merhem

İhtiyol Pomad Ne İşe Yarar Kara Merhem

İhtiyol Pomad halk arasında kara merhem olarak bilinen bu krem oldukça yaygın bir kullanımı sahiptir. Her ne kadar adının içerisinde kara geçiyor olsada bu karalık tamamen içerisinde etkin madde olarak bulunan kükürt kayanklıdır. Bu içeriğimizde Kara merhem adıyla bilinen İhtiyol Pomad ne iş yarar ve kullanımı hakkında bilgileri sizlerle paylaşacağız.

İhtiyol Pomad 20 gr (kara merhem)

İHTİYOL karakteristik bir kokusu olan, siyah, yağlı bir pomat olup, 20 gram pomat içeren
alüminyum tüplerde bulunmaktadır.
İHTİYOL, deriye sürülerek kullanılmak üzere hazırlanan, antiseptik ve dezenfektanlar adı verilen
ilaçlar sınıfına giren bir merhemdir. Etkin maddesi ihtiyoldür.
İHTİYOL, lokal antiseptik olarak veya irritan özelliğinden dolayı iltihabi hastalıkların (egzema,
apse, çıban gibi) işletilerek akıtılmasında ve diğer antiseptiklerle beraber kronik cilt
rahatsızlıklarında tedaviye yardımcı olarak kullanılabilir.

İhtiyol pomad ne işe yarar

İhtiyol Pomad Ne İşe Yarar

Kremi tüm hemen hemen tüm eczanelerden temin edebilirsiniz. Kendisine has olan bir kokusu bulunuyor. Krem kokularından rahatsız olanlar kullanmadan önce kontrol etmelerini tavsiye ediyoruz. İhtiyol krem siyah renkte ve yağlıdır. Etkin maddesi ihtiyoldur. İhtiyol pomad ne işe yarar kısaca başlıklar halinde;

İhtiyol Pomad Tırnak Batması

Tırnak batması günlük yaşamı son derece olumsuz olarak etkilen rahatsızlıkların başında geliyor. Ayakta durmayı zorlaştırdığı gibi ağrı veriyor. Tırnak batması için kullanabileceğiniz bazı kremler mevcut bunları arasında ihtiyol kremde yer alıyor. Krem kullanımı sonrasında bir miktar rahatlama gözlenebilir.

İhtiyol Pomad Basur Tedavisinde Kullanılır Mı?

Basur rahatsızlığı da tırnak batması gibi günlük yaşamı olumsuz yönde etkileyen bir sorundur. Her ne kadar dönemsel olarak ortaya çıkıyor olsada çıktığı dönemde bir hayli rahatsız edici olabiliyor.
Kara merhem genel olarak basur tedavilerinde kullanılır bu çok eski dönemlerden beridir böyledir. Fakat kullanım öncesinde hekim onayı almak faydalı olabilir. Uzman hekim görşünden sonra ihtiyol pomad krem Basur memesi üzerinde de kullanılabilinir.

İhtiyol Pomad Sivilce

Sivilceler çeşitli zamanlarda ortaya çıkan bir sıkıntıdır. İhtiyol krem sivilcelere karşı kullanıma uygun bir kremdir. Sivilce kremi ile ilgili daha önce bir makalemiz bulunuyor Syorell Sivilce Kremi makalemizi okuyabilirsiniz.

İhtiyol Krem Çıban

Çıban hem ağrılı hemde sancı veren bir rahatsızlıktır. Özellikle vucütta hareketli bir yerde çıban ortaya çıkması kişiyi oldukça zorlamaktadır.
İHTİYOL, deriye sürülerek kullanılmak üzere hazırlanan bir kremdir. Bu özellikleri ile çıban sonunlarında kullanılmaktadır.

İhtiyol Pomad Fiyat 2022

İhtiyol krem 2022 satış fiyatı eczanelerden kaynaklı farklılıklıar gösterebilir. Ortalama fiyatları 28 ile 50 tl arasında değişmektedir.

İhtiyol Pomad krem kullananlar yorumlarını sitemize bırakabilirler. Bizi Facebook üzerinden takip edebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Uyarı : Sitemizde yer alan tüm yorumlar, yazan kullanıcıların sorumluluğundadır. Verilen hiçbir bilgi yönlendirme amacı taşımaz. Doğru yönlendirme için her zaman doktorunuza danışınız.