Ne İşe Yarar

Kasımpatı Çayı Faydaları Nelerdir, Nasıl Hazırlanır

Kasımpatı Çayı Faydaları Nelerdir, Nasıl Hazırlanır

Altın tonu rengi ve ferahlatıcı çiçek tadı ile farklı bir çay Kasımpatı Çayı diğer ismiyle krizantem çayının faydaları ve ne işe yaradığı hakkında bilgileri paylaşacağız.
Bir çok faydaya sahip bu çayın özellikle gözlerde olumlu etkileri bulunuyor. Bunun yanında kalp , kemik ve bağışıklık sistemi üzerinde de etkileri bulunuyor. Genelde kullananlar ve içenler tarafından sevilen bir bitkisel içecektir. Yorumlarınızı bekliyoruz.

Kasımpatı Çayı ( Krizantem Çayı) Nasıl Yapılır

Bunu hazırlamak oldukça hızlı ve kolay olabilir. Günün her saatinde hızlı bir şekilde demleyip içerek dinlenebilirsiniz. Bir kaç adımda güzel bir çay demleyebilirsiniz.

  1. İlk olarak bir bardak suyu kaynatın ve daha sonra 1 çorba kaşığı kurutulmuş kasımpatı çiçeklerini ekleyin.
  2. Beş dakikalık beklemeden sonra çayınız hazır olacaktır.

Taze demlenmiş krizantem çayını olduğu gibi içebilirsiniz. Tatlandırmak isteyenler ise tercihen bal ile tatlandırabilirler.

Kasımpatı Çayını Saklama Koşulları

Tüm çaylarda olduğu gibi bu çayında doğru bir şekilde saklanması önemlidir. Çayın kalitesi havaya, neme, ısıya ve diğer güçlü kokulara maruz kaldığında bozulabilir. Sağlıklı bir saklama için
cam kapta saklamanızı tavsiye ediyoruz. Serin ve kuru bir yerde tutmanız daha iyi olacaktır.

Kasımpatı Çayı Faydaları Nelerdir.

  • Stresi ve kaygığı azaltın. Çay rahatlamaya yardımcıdır. Özellikle uykusuzluğu azaltır bu sayede stres ve kaygıyı hafiflettiği belirtilmektedir.
  • Kardiyovasküler sağlığa iyi gelir. Kasımpatı Çayının içeriğinde potasyum iyi bir kaynaktır. Kalp kaslarının kasılması destekler ve düzenli kalp atışına destek olur.
  • Potasyum’un koroner kalp hastalığı , inme ve diğer kalp hastalıkları riskini düşürdüğü biliniyor.
  • Bir medikal dergisinde yapılan araştırmalar neticesinde Kasımpatı çayı içerisinde iltihaplanmaya iyi gelen bir kaç madde içerdiği tespit edilmiştir.
  • Dolayısıyla baş ağrıları gibi iltihapları içeren sağlık sorunları için iyi bir bitkisel destek olabilir.
  • İçeriğinde ki C vitamini , magnezyum , kalsiyum , ve potasyum nedeniyle sağlıklı bir bağışıklık sistemini destekleyen vitamin ve mineraller içerir.
  • Göz sağlığına iyi gelir en çok bilinen faydalarından birisidir. A vitamini iyi bir kaynaktır. Göz bozukluklarına karşı korur ve daha sağlıklı bir görme sağlar.
  • Ayrıca krizantem çayı serinletici etkiside etkilidir. Grip , ateş ve boğaz ağrılarının hafifletmek için kullanılır.

Kasımpası Çayı Yan Etkileri

Bu çayla ilgili bir kaç yan etki bulunabilir. Papatya ailesi bitkileri arasında yer almaktadir. Buna karşı hassas olanların kullanmaması önerilir.
Hamile ve emziren annelerin hekim kontrolünde olması önemlidir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Uyarı : Sitemizde yer alan tüm yorumlar, yazan kullanıcıların sorumluluğundadır. Verilen hiçbir bilgi yönlendirme amacı taşımaz. Doğru yönlendirme için her zaman doktorunuza danışınız.