Ne İşe Yarar

Ligone Beta Glucan 60 Kapsül Ne İşe Yarar

Ligone Beta Glucan 60 Kapsül Ne İşe Yarar

Bir gıda takviyesi olarak bilinen Ligone Beta Glucan’ın yetişkinler tarafından kullanılması tavsiye edilmektedir. İçerisinde 100 mg beta glucan , 2 milyar probiyotik karışım , 250 mcg lutein ile 13 vitamin ve 12 mineral yer almaktadır. Gıda takviyesi özelliği olan bu ürünü kullanmadan önce hekiminize danışmanızda fayda vardır. Ayrıca kalıcı bir rahatsızlığı olanlar ( diyabet, kalp rahatsızlıkları, tansiyon vb.) hekim onayı alarak kullanabilirler.

Probiyotik , vitamin ve mineral vucüdumuz için önemli takviyelerdir. Bu takviyeler günlük olarak tüketiline gıdalardan kazanım sağlanabilir fakat çeşitli sebeplerden dolayı bu takviyeleri dışarıdan gıda takviyeleri ile desteklemek gerekebilir. Detaylı olarak yapılan genen tarama ile eksikliklerinizi ölçtürerek hekiminizden bir gıda takviyesi önerisi alabilirsiniz.

Ligone Beta-Glucan Ne İşe Yarar

Öncelikle bu üründen bahsetmek için içerisinde yer alan etkin maddelerin faydalarına bakılması gerekir. Genel olarak bakıldığında yer alan maddelerin vücutta bağışıklık sistemine destek olmasının yanında sindirim sistemi üzerinde olumlu yönde etkilerinden söz edebiliriz.

Genel olarak bakıldığında içeriyinde yer alan maddelerin faydaları şu şekildedir;

A vitamini normal olarak görme yetisinin üzerinde etkilidir.

B1 , B2 ve B 6 vitamini sık duyulan vitaminler arasındadır. Metabolizma için önemli olan bu vitaminlerin bir diğer sağladığı fayda ise enerji üretiminde aktif bir şekilde rol oynamasıdır.

D vitamini özellikle çocuklarda ve yaşı ileri kişilerde önemli olarak adlandırılan D vitamini kemik ve kaslarımız için gereklidir. Günlük yeteri kadar alınan D vitamini kas ve kemik sağlığımızın korunmasında önemlidir.

Bakır cilt ve sağ için gerekli vitaminlerin başında geliyor. Sağlıklı saçlar ve cilt için bakır önemlidir.
Çinko bağışıklık sistemine katkıda bulunan bir diğer etkin maddedir. Doğal olarak bazı gıdalardan temini söz konusudur. Çinko bakımından güçlü olan fındık, fasülye, kırmızı et ve süt ürünlerini diyet listenizde eklemenizde fayda var.

Ligone Beta-Glucan Özellikleri ve Kullanımı

Ligone Beta-Glucan’ın içerisinde toplam 60 kapsül yer almaktadır. Bir kutu satış fiyatı internet üzerinden satılan fiyatların ortalaması 68 lira olarak belirtiliyor.

Günlük kullanım miktarı: Tavsiye edilen kullanım miktarı günlük 1 kapsüldür.

Kaynak:

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Uyarı : Sitemizde yer alan tüm yorumlar, yazan kullanıcıların sorumluluğundadır. Verilen hiçbir bilgi yönlendirme amacı taşımaz. Doğru yönlendirme için her zaman doktorunuza danışınız.