Ne İşe Yarar

Metsil Çiğneme Tableti Ne İşe Yarar

Metsil Çiğneme Tableti Ne İşe Yarar

Metsil çiğneme tableti nedir ve ne işe yarar. Çiğneme tableti kullananlar yorumlarını sitemize bırakabilirler. Öncelikle metsil neden kullanılır, belirli nedenlerden dolayı kişiler zaman zaman gaz problemi yaşayabilirler.
Gaz sancısı , şişkinlik, hazımsızlık ve geçmeyen aşırı doyma hissi şikayetlerinin giderilmesi için kullanılmaktadır. Metsil çiğneme tabletini kullanmadan önce hekiminize veya eczanecinize danışmayı ihmal etmeyiniz.

Metsil Çiğneme Tableti Ne İşe Yarar

Gaz sorunu günlük yaşam içerisinde günlük aktiviteleri olumsuz yönde etkilemektedir. Gaz sorunu ile birlikte şişkinlik, hazımsızlık , uzun süre geçmesine rağman geçmeyen doyma hissi yaşayanlar gün içerisinde olumsuz olarak etkilnmektedir.
Bu gibi sorunları gün içerisinde yaşıyorsanız aile hekiminize başvurmanızda fayda var. Ayrıca çeşitli formlarda bu sorunlar için ilaçlar bulunuyor. Çiğneme tableti, hap , şurup şeklinde kullanabileceğiniz
ilaçlar bulunuyor. Siz hangi formda rahat kullanım yapacağınızı düşünüyorsanız tercihinizi bu yönde kullanınız.

Ayrıca yukarıda verdiğimiz rahatsızlıkların yanında sindirim sistemi , bağırsak, böbrek , safra kesesi kısaca karın bölgesinde planlanan röntgen, ultrason gibi işlemlerden önce kullanılabilir. Kullanılmasının amacı ise mide- bağırsak kanalındaki gaz birikiminin giderilmesidir. Böylece en doğru teşhis akabinde tedavi yöntemi belirlenecektir.

Metsil Tablet Nasıl Kullanılır

Kullanmadan önce reçete eden hekimin size belirtiği şekilde kullanmaya özen gösteriniz. Aksi halde rahatsılığınız giderilmeyecek ve sağlığınız bu durumdan olumsuz yönde etkilenebilir.
Çiğneme tableti olduğundan dolayı çiğnenmelidir. Doktorunuz aksini belirtmediği sürece yemeklerden sonra ve gece yatmadan önce de olmak üzere günde 4 sefer 1 adet çiğneme tableti alınması önerilir.

  • Doktorunuz demediği sürece günlük 6 tabletten fazla kullanmayınız.

Yan Etkiler: Aşağıda yer alan etkilerden birisini fark ederseniz doktorunuzu bilgilendiriniz.

  • Baş ağrısı
  • İshal
  • Mide bulantısı
  • Kusma
  • Mide ağısı
  • Burun akıntısı

Burada yer alan tüm bilgiler ilacın kullanım talimatından derlenerek hazırlanmıştır.

Mide yanmasına iyi gelen bir diğer ilaç ise Lansor’dur. Sitemizde Lansor ile ilgili Lansor Ne İşe Yarar makalemizi okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.
Sindirim sistemi üzerinden olumlu etkileri olan ve gıda takviyesi kategorisinde olan Alb Flor Kapsül ile ilgili makalemize Alb Flor Kapsül Ne İŞe Yarar ulşabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Uyarı : Sitemizde yer alan tüm yorumlar, yazan kullanıcıların sorumluluğundadır. Verilen hiçbir bilgi yönlendirme amacı taşımaz. Doğru yönlendirme için her zaman doktorunuza danışınız.