Ne İşe Yarar

Ozon Yağı Ne İşe Yarar Tüm Bilgiler

Ozon Yağı Ne İşe Yarar Tüm Bilgiler


Ozon yağının faydalarından artık ülkemizde bilinçlenip yararlanmaktadır. Soğuk preslenmiş olarak hazırlanan ozon yağı çok eski zamanlardan beri cilde ve saça faydaları bilinerek kullanılıyor. Ağız bakımında, sivilce ve egzama tedavisinde, kasların gevşemesinde, ayakların rahatlamasında ve birçok güzellik ürünün yapımında ozon yağının faydalarından yararlanabilirsiniz. Ozon yağı ne işe yarar işte detaylar ;

Ozon Yağı Ne İşe Yarar

Bebeklere Faydalıdır: Ozon yağının bebekler için kullanımı tavsiye edilir. Özellikle bebeklerde sık görülen pişik sorunlarında tedavi etmek için ozon yağı kullanılabilir. Bazı ilaçlarda kullanılan ozon yağı hiçbir kimyasal içerik barındırmaz ve zararlı etkisi yoktur. Bebeklerin rahatlaması için kullanılan ozon yağı rahat uyuma ve cilt tedavisinin yardımında etkendir.

Cilt Yaşlanmasını Engeller:

Ozon yağı kullanarak cildin erken yaşlanması önlenebilir. Ozon yağında bulunan güçlü antioksidanlar ciltte oluşan ince çizgiler ve kırışıklıkların azalmasında yardımcıdır. Yaşlanmadan kaynaklı ciltteki kahverengi lekeler içinde ozon yağı tavsiye edilir.

Kaslara İyi Gelir:

Yoğun çalışılan iş gücü sonrası veya ağız spor sonrasında ağrıyan eklem ve kas ağrıları için ozon yağından yararlanabilirsiniz. Ozon yağı hızlıca kas ağrılarının iyileşmesini ve ağrıların hafiflemesini sağlayacaktır.

Yara ve Yanıklar İçin Kullanılır:

Ozon yağı sporcular için tercih edilen yara ve yanık kremlerinin başında gelen doğal bir içeriktir. Hayvanlar üzerinde yapılan testler sonucunda kanıtlanan ozon yağının iyileştirici özelliği yaralarda ve yanıklarda iyileşme sürecini hızlandırır.

Ayak Bakımı Yapar:

Ozon yağı güçlü bir nemlendirici özelliğe sahiptir. Birçok kişi tarafından topuk çatlaklarında, tırnak batmalarında ve sertleşen alanlarda ozon yağından faydalanılabilir. Düzenli kullanımda güzel ve yumuşacık ayaklara sahip olursunuz.

Uçukları İyileştirir:

Mikrop öldürücü etkisi bulunan ozon yağının virüslere neden olan uçuk probleminin geçmesinde yardımcı etkisi vardır. Uçuk olan bölgeye çok az bir miktar sürüldüğünde uçuğun ok çabuk söndüğü gözlemlenmiştir.

Cilt İçin Yararlıdır:

Ozon yağı cildin dışarıdan gelen mikrop,, kir ve gözenek tıkanmalarına karşı etken bir görev içeriri. Özellikle cildi temizlemek için ozon yağından kullanabilirsiniz. Egzama gibi kuruluktan kaynaklı cildin pullanması ve sedef rahatsızlıkları için ozon yağı denenmesi gereken ilaç yöntemleri arasındadır.
Ciltteki kızarıklıklar, yanıklar ve tahrişler için ozon yağı etkili bir iyileştirme gücüne sahiptir.

Dişlerin Bakımı İçin:

Kesin olarak bilinmese de ozon yağının diş yapısını güçlendiren ve dişlerin korunmasını sağlayan bileşenleri bulunur.


Koku Gidermek İçin Ozon Yağı

Vücudunda koku oluşumunu azaltmak için akşamdan terleyen alanlara ozon yağı sürerek kokunun oluşumunu engelleyebilirsiniz. Vücutta koku üreten hücrelerin azalması için ozon yağı etkendir.

Sivilceleri ve Akneleri Azaltır:

Kadınlarda regl dönemlerinde çok görülen ve genellikle ergenlik dönemlerinde nüks eden sivilceler cildin bozulmasını sağlayan ve özgüveni kaybettiren başlıca cilt problemidir. Vücudun temizlenmesinde ve zararlı bileşenlerin giderilmesinde ozon yağı oldukça etkilidir.

Ozon Yağı İçilir Mi?

Ozon yağı cilt ve vücut sağlığı için çok faydalı olsa da içilmesi uzmanlar tarafından çokta tavsiye edilmez. İçildiğinde vücutta farklı reaksiyon gösterebilen ozon yağını kesinlikle dahili olarak kullanmayınız.
Ozon Yağı Yüze Uygulanabilir Mi?
Ozon yağını yüzünüze uyguladığınızda çok bekletmenizi tavsiye etmiyoruz. Cildin derinlemesine nemlenmesini sağlayan ozon yağı cilde sürüldükten en fazla yarım saat sonra mutlaka temizlenmelidir.

Ozon Yağının Zararları

Ozon yağını kesinlikle tanıdığınız aktarlardan ve bilinen iyi mağazalardan temin etmelisiniz.
Çok fazla ozon yağı kullanımı sindirim sisteminin sağlıksız etkilenmesini sağlayarak vücut düzenini bozabilir.
Ozon yağını küçük çocuklar için kullanacaksanız mutlaka doktorunuza danışmalı ve seyreltmelisiniz.
Ciddi bir rahatsızlığınız varsa ve sürekli ilaç kullanıyorsanız ozon yağı kullanımından önce mutlaka hekiminize danışmalısınız.

Aynı Kategorideki Diğer İçeriklerimiz:
At Kuyruğu Çayı Kullananlar
Alabaş Neye Yarar
Acı Badem Yağı Ne İşe Yarar

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Uyarı : Sitemizde yer alan tüm yorumlar, yazan kullanıcıların sorumluluğundadır. Verilen hiçbir bilgi yönlendirme amacı taşımaz. Doğru yönlendirme için her zaman doktorunuza danışınız.