Ne İşe Yarar

Parafon Ne İşe Yarar Kullanıcı Yorumları

Parafon Ne İşe Yarar Kullanıcı Yorumları

Parafon nedir ve ne için kullanılır. Kas ağrıları günlük yaşam içerisinde çeşitli sebeplerden ortaya çıkan bir rahatsızlıktır. Genel olarak ağrı, gerginlik , hareket sınırlaması görülmektedir.
Bu gibi durumlarda kullanılan ilaçlardan biriside parafondur. Bir kutu içerisinde 20 tablet yer almaktadır. Öncelikle şiddetli kas ağrılarınız için bir hekime başvurmanız gerekmektedir.
Bu makalemiz bilgilendirme amaçlı olup sadece parafon ne işe yarar hakkında bilgiler vermektedir.

Parafon Ne İşe Yarar

Kas ağrısı veya kas spazmı ( kasların istemsiz bir şekilde kasılması ) durumlarında hekimler tarafından reçete edilir. Kas gevşetici ve ağrı kesici olarak bilinmektedir. Parafon ne işe yarar ;
bu ilacı kullananlar yorumlarını sitemize bırakabilirler. Kullandıktan sonra faydası var diyenleri yoruma bekliyoruz.

 • Bel ağrısı,
 • Boyun tutulması,
 • Boyun , omuz ve kol ağrıları,
 • Darbe sonrası oluşan kas rahatsızlığı veya ağrısı için,
 • Eklem rahatsızlıkları
 • Ortapedi işlemler sırasında kullanılmaktadır.

Bazı durumlarda parafon kullanılmamalıdır. Karaciğer yetmezliği olanlar, çölyak hastalığı olanlar, böbrek yetmezliği olanlar, akut rahatsızlığı olanların kullanmaması gereklidir.
Hamile olanlar veya emziren anneler kullanmadan önce doktorunuza veya eczanecinize danışınız.
Sitemizde daha önce Boyun Tutulması için yapılması gerekenler makalemizi okuyabilirsiniz.

Parafon Nasıl Kullanılır

Burada yer alan bilgiler ilaç içerisinde yer alan ilaç prospektüsünden alınmıştır. En doğru ve faydalı kullanım şekli doktorunuz tarafından size tarif edilmektedir. Hekiminizin önerdiği şekliyle kullanmaya özen gösteriniz.
Yetişkinlerde günlük 2 veya 3 tablet şeklinde kullanılabilir. Tablet bir bardak su ile çiğnenmeden yutulmalıdır.

12 yaş altındaki çocuklarda etkisi ve güvenliği ispatlanmamıştır. Bu bilgiler ile birlikte 12 yaş altındaki çocuklarda kullanılmamalıdır.

Parafon Kullanıcı Yorumları

Bu kısımda ki bilgiler ekşisözlük sitesinde alınmıştır. Parafon kullananlar yorumlarınız sitemize bırakabilirler.

 • Etki potansı düşük olarak değerlendirdiğim için sıklıkla kullanmadığım ilaçtı bugüne kadar. Ancak bugün bel ağrısı sonucu kendi üzerimde denememle birlikte birden sempatim arttı; bu ucuz 1920’lerin eczanelerinden çıkmış görünüme sahip klasik ilaca. Yıllardan beri kullanılıyor olması ve yan etkilerinin düşüklüğü de cabası..
 • Boyun fıtığına karşı doktor bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine başlayacağım ilaç. Yan etkisinin az olması ve içinde kas gevşetici olması nedeniyle özellikle tavsiye etti. Ayrıca hastalarından bugüne kadar olumsuz bir geri bildirim olmamış.

Ekleme: o zamandan beri ara ara kullanıyorum bu ilacı. Çünkü vücudumun ilaca karşı bağışıklık kazanmasını istemiyorum. Sadece yoğun stresli dönemlerde ve şiddetli boyun ağrısı başladığı zamanlarda kullanıyorum. Şimdiye kadar bir sorun yaşamadım sözlük.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
 1. Filiz eylül dedi ki:

  Fena halde sersemleştirdi.Baş dönmesi yaptı.Sarhoş gibiydim.Herkeste olmuyor sanırım ama beni etkiledi.

 2. Ysm dedi ki:

  Ilk kez bugün içtim 7 gündür baş bel boyun ve kas ağrılarım vardı.Agridan uyku uyuamıyordum.10 dk içinde etki gösterdi.tavsiye ederim

Uyarı : Sitemizde yer alan tüm yorumlar, yazan kullanıcıların sorumluluğundadır. Verilen hiçbir bilgi yönlendirme amacı taşımaz. Doğru yönlendirme için her zaman doktorunuza danışınız.