Ne İşe Yarar

Progeny F Amitamin Ne İşe Yarar Kullananlar

Progeny F Amitamin Ne İşe Yarar Kullananlar

Progeny F Amitamin Almanya menşei bir kapsüldür. Ülkemize ise Umay ilaç tarafından ithal edilmektedir. Bu yazımızda verilen bilgiler Umay İlaç kaynak alınarak derlenmiştir.
İçeriğinde amino asit, vitamin ve mineral, L karnitin ile birlikte Omega 3 bulunmaktadır. Özellikle hamile kalmayı düşünen kadınlar tarafından kullanılmaktadır. Bu konuda ne kadar etkili olduğu ise belirsizdir.
Bu amaçla kullanmadan önce doktor tavsiyesi almanız daha sağlıklı bir yöntem olacaktır. Peki Progeny F Amitamin nedir ve ne işe yarar, daha önce kullananlar ve hamile kalanlar yorumlarını sitemize bırakabilirler. Satış fiyatı 285 liradır.

Progeny F Amitamin Ne İşe Yarar

Bu kısımda ki bilgiler http://www.umayilac.com.tr/ sitesinden alınarak sadeleştirilmiştir.

B vitamini önemli bir fonksiyona sahiptir, emerji metabolizmasında rol oynamaktadır. B vitaminin eksikliği, yorgunluğu ve bitkinliği getirir. Günlük yaşam içerisinde stres ve sigara tüketimi ile hareketli bir yaşam (B3 vitamini olarak da bilinir), pantotenik asit (B5 vitamini), biyotin (B7 vitamini) ve folik asit (B9 vitamini) gibi B vitaminlerine olan ihtiyacı artırır.

Vitamin B12, aynı zamanda beyindeki birçok süreç için gereklidir. Özellikle, vitamin B12 nörotransmitter ve sinir tabakaların oluşumuna dahil olmakta ve ayrıca kırmızı kan hücrelerinin oluşumu için de önemlidir.

Vitamin B12 ye aktif hücre bölünmesi ve homosistein düzeylerinin yıkılmasında yardımcı olduğu için ihtiyaç duyulmaktadır.

Omega 3

Omega 3 her birey için önemlidir. Gebelik sırasındave sonrasında da bebek için önemlidir. Omega-3 yağ asitleri metabolizma için önemlidir ve beslenme kaynaklı olmalıdır. Balık omega-3 yağ asitleri açısından zengindir ve en az haftada iki kez yenmelidir. Omega-3 yağ asitlerinin sağlıklı bir kalp için katkıda bulunduğu ve kolesterol düzeylerinin dengelenmesine yardımcı olduğu bilimsel olarak kanıtlanmıştır.

DHA (dokosaheksaenoik asit), omega-3 yağ asitlerinin önemli bir bileşenidir, doğmamış çocuğun normal beyin gelişimini desteklemek için annenin beslenme diyeti içinde gereklidir. Emzirme sırasında ek olarak almaya devam etmek, bebeğin sağlıklı beyin gelişimini ve iyi görmesini destekleyecektir.

Omega 3’ün anne ve bebek için faydaları

Omega 3; bebeğiin beyin ve göz fonksiyonlarının gelişiminde önemli bir rolü vardır.
Omega 3; gebelikte yaşanabilecek yüksek tansiyon ve gebelik zehirlenmesi gibi oluşabilecek ciddi rahatsızlıkları önlediği bilinmektedir.
Omega 3; erken doğum riskini aza indirir.
Omega 3; anneyi doğum sonrası depresyonundan uzak tutmaya yardımcı olur.

Omega 3; doğum sonrası daha fazla uyku demektir. Hamileliği boyunca yeterli miktarda Omega 3 tüketen anne adaylarının daha az uyku sorunu yaşadığı, bebeklerin uykuya daha rahat daldığı gözlemlenmiştir.
Omega 3; kız çocuklarını meme kanserinden, erkek çocukları prostat kanserinden korur. Hamilelik boyunca alınan Omega 3 takviyeleri, kız çocuklarda meme kanseri görülme riskini, erkek çocuklarda ise prostat kanseri riskini azaltır.

Omega 3; bebeğin normal kiloda doğmasına yardım eder.

Kullanımı : Tercihen kahvaltı ya da akşam yemeğinden önce alınmalıdır
Doktor tavsiyesi ile kullanılacaksa doktorunuzun önerdiği kullanım talimatlarına uyunuz. İki sert kapsül, iki yumuşak kapsül (1 servis) teker teker bol su ile yutulmalıdır.

Yüksek kalitede ham maddeler kullanılarak Almanya’da üretilmektedir.
İçerdiği Omega 3 yağ asitleri ve Carnipure L-Karnitin ile öne çıkar.
Kadınlar için özel olarak formüle edilmiştir.

Konu ile benzer içeriklerimize de okumayı unutmayınız.
Primolut N
Promotil Women
Gynosea Kapsül
Prowomen Kapsül

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Uyarı : Sitemizde yer alan tüm yorumlar, yazan kullanıcıların sorumluluğundadır. Verilen hiçbir bilgi yönlendirme amacı taşımaz. Doğru yönlendirme için her zaman doktorunuza danışınız.