Ne İşe Yarar

Sakal Yağı Nedir? Sakal İçin Faydalı Yağlar Hangileridir

Sakal Yağı Nedir? Sakal İçin Faydalı Yağlar Hangileridir

Sakal yağı hakkında bilgileri sizler ile paylaşıyoruz. Sakallarınız için kullanabileceğiniz sakal yağları hangileridir. Sakal günümüzde popüler bir hale geldir. Erkeklerde sakal bırakma oldukça yaygın hatta bir moda haline geldi bile diyebiliriz. Fakat sakal bakımı kesilikle yapılması gerekmektedir. Sakal bakımı yapıldığında hem görüntü olarak daha iyi duran bir sakalınız olabilir hem de sağlıklı sakala sahip olabilirsiniz.

Bakımlı olmayan sağlıksız sakallar genel olarak kaşıntı, kepek sorununu beraber getirebilir. Ayrıca cilt üzerinde kuruluğa neden olabilir , akne gibi çeşitli cilt sorunlarınında ortaya çıkmasına neden olabilir.

Kullanabilir Sakal Yağı Nelerdir

Sakal yağı kullanmadan önce ilk olarak doğrudan sakalların kendisine yoğunlaşmak sakalların köklerinin çıktığı yeri yani cildi unutmaya neden olmaktadır. Fakat hem sakal için hem de cilt için besleyici özelliği olan bazı yağlar vardır. Burada yazılan bazı yağları eminiz sizde duydunuz isteğinize göre birini tercih edebilirsiniz.

Sakal İçin Argan Yağı

Argan ağacının meyvesinden elde edilen bir yağdır. Argan ağacı Fas’a özgü olarak bilinir. Yağ uygulandıktan sonra kalıntı bırakmadığından dolayı günlük yaşam içerisinde de ideal bir tercih olabilir.
Ciltteki doğal yağların dengesini geri kazanmaya yardımcı olur. Sakalın yanı sıra saç büyümesini uyaran ve bölünmüş uçları onarmaya yarayan E vitamini bakımından zengindir.

Sakal İçin Jojoba Yağı

Vücudun ürettiği doğal yağa yakın bir yağdır. Bu nedenle cilt bakımı için iyi bir seçenek olmaktadır. Genel olarak her tip cilt tarafından iyi derecede tolere edilir. Jojoba yağı akne oluşumunu engeller ve ciltteki yağ üretimini dengelemeye yardımcı olur. Saç ve sakalları güçlendirerek büyümesine yardımcı olur.

Tatlı Badem Yağı

Tatlı badem yağı kolay ulaşılabilir yağlardan birisidir. Hafif bir dokuya sahip olması cilde karşu hassastır. Saçları, sakalları ve cilti yumuşatır. Sakalların kırılmasına karşı korur. Badem yağı magnezyum, çinko ve kalsiyum bakımından zengindir. Zengin olduğu bu mineralle sakal, saç büyümesine yardımcı olurken dökülmesine karşı etkilidir.

Hint Yağı

E vitamini ve yağ asitleri bakımından yüksektir. Sakal ve saç büyümesi için ideal yağlardan birisidir, büyümeye yardımcı e vitamini bolca bulunur. Doğal olarak antibaktetiyel ve mantar önleyicidir.

Saç dökülmesine iyi gelen bazı yağlar hakkında bilgileri daha önce bir makalemizde yayınlamıştık. https://www.neiseyariyor.com/sac-dokulmesine-iyi-gelen-yaglar/ makalemizi okuyarak detaylı bilgileri öğrenebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Uyarı : Sitemizde yer alan tüm yorumlar, yazan kullanıcıların sorumluluğundadır. Verilen hiçbir bilgi yönlendirme amacı taşımaz. Doğru yönlendirme için her zaman doktorunuza danışınız.