Ne İşe Yarar

Sperm Kalitesi Düşüğe Neden Olurmu ?

Sperm Kalitesi Düşüğe Neden Olurmu ?

Hamilelik için bir çok test yapılmaktadır. Özellikle uzun süre gebelik için bir çok aşama , test hatta belkide tedaviden geçen çiftleri zor bir süreç bekliyor.
Gebelik oluşmaması durumunda veya gerçekleşen gebeliğin düşükle sonuçlanması durumunda ilk olarak kadınlar incenirken belki de ihtimaller erkekleren kaynaklı olabileceği konusu son aşama olarak incelenmektedir.
Sperm kalitesi, hareketi ve sayısı hamileliğin gerçekleşmesinde belirleyici olabiliyorsa yapılan araştırmalar sonucunda spermin kalitesinin düşük olması düşüklere neden olabileceğini keşfettiler.

Kadınlar gebeliğe engel olan sorunu bulmak için sık sık doktora başvurmaktadır. Bir çok kadının doğurganlığında bir sıkıntı bulunmayabilir. Hamileliği
engel olan nedenin belirlenmesi bazı durumlarda kolay değildir. Kadınlarda yumurta sayısı üzerinde etkili olduğu belirtlenen ve kadın doğum doktorları tarafından gerekli görüldüğü taktirde önerilen bir ürün. Prowomen Ne İşe Yarar makelemizi okuyabilirsiniz.

Fakat bir araştırmada erkek spermlerinin gebelikteki faktörü üzerine yapıldı. Burada amaç ise yirmi haftalık hamilelikten daha önce düşük ile sonuçlanan gebelerin eşlerinden kaynaklı olup olmadığını belirlemek.

Sperm Kalitesi ve Gebeliğe Etkisi

Imperial College London’daki bilim adamları çalışmalarının sonuçlarını Clinical Chemistry dergisinde Clinical Chemistry’de yayınladılar.
Eşleri düşük yapmayan 60 erkeğin eşi düşük olan 50 erkeğin spermini karşılaştırdılar. Birinci grubun DNA’sı hasar görmüş ve
ikinci grubun sperminden dört kat daha fazla reaktif oksijen türüne (ROS) sahiptir. Sizde eşinize bir sperm testi yapması konusunda bilgilendirme yapmalısınız.

Bu çalışma düşüğe neden olabilecek bir nedenlerden sadece birini incelemektedir. Düşük ile sonuçlanan gebeliği bir çok nedeni olabilir. Fakat sperm kalitesi de göz ardı edilmemesi gereken nedenler arasında yer almaktadır.
Sitemizde sperm sayısı üzerinde etkili olduğu belirtilen bir vitaminden bahsettik . Proexeed Plus hakkında daha fazla bilgiye sahip olabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Uyarı : Sitemizde yer alan tüm yorumlar, yazan kullanıcıların sorumluluğundadır. Verilen hiçbir bilgi yönlendirme amacı taşımaz. Doğru yönlendirme için her zaman doktorunuza danışınız.