Ne İşe Yarar

Sudocrem Ne İşe Yarar Reçetesiz Alınır Mı?

Sudocrem Ne İşe Yarar Reçetesiz Alınır Mı?

Sudocrem Ne İşe Yarar en çok merak edilen soruların başında geliyor. Günlük yaşam içerisinde ve özellikle bebeklerde çok sık karşılaşılan bir sorun olan pişik için bir krem tavsiyesi olarak Sudocrem krem sunuluyor. Fakat içeriğinde yer alan çinko oksit sayesinde sadece pişik değil bir çok cilt sorunlarına karşı kullanılabiliniyor.Peki tam olarak neler ;

 • Yatak yaraları ( uzun süre yatmak zorunda olanlarda sık karşılaşılan bir sorun)
 • Egzama
 • Ufak kesiklerde ( kan akıntısı olmayacak )
 • Güneş yanıklarına karşı
 • Akne ve sivilce tedavilerinde (doktor tavsiyesi)
 • Düşmeye bağlı diz ,dirsek çiziklerinde

Sudocrem çeşitleri farklı olmasada gramajları farklı olarak mevcuttur. Sudokrem çeşitleri şu şekildedir : 60 gr, 125 gr , 250 gr ve 400 gr olanları bulunuyor.İhtiyacınıza göre küçük veya büyük boy olanlarını tercih edebilirsiniz.
.Sudocrem Bebeklerde oluşan pişiklere karşıda kullanılan bu ürünü sizde hangi amaçla kullandığınızı bize yazabilirsiniz.Ayrıca iyi gelip gelmediğini de merak ediyoruz.

sudocrem ne işe yarar
sudocrem krem

Sudocrem Ne İşe Yarar

Sudocrem cilt sorunlarında en çok kullanılan ve tercih edilen kremlerin başında geliyor. Özellikle bebeklerinde kullanan annlerin olduğunu biliyoruz. Bebeklerde özellikle pişik ve benzeri durumlarda annelerin tercihlerinden birisi sudokrem oluyor. Diğer kullanıcılar ise nelere iyi gelir ve benzeri akıllarında kalan sorulara cevap arıyorlar. Genel olarak sudokrem ne işe yarar incelemek gerekirse ;

*Sudocrem ciltte koruyucu bir katman oluşturur.
*Tahriş olmuş cildi yeniler ve cilt kaşıntılarına iyi gelir.
*İltihaplı sivilceleri geçirmede çok etkilidir.
*Sudocrem sivilceleri kurutarak yok eder.
*Sudocrem cilt lekelerini geçirmede çok etkilidir
*Sudocrem cildi beyazlaştırır.
*Ciltteki pullanmayı önler.
*Cildin yağ dengesini sağlar
*Ağda sonrası oluşan kızarıklıkların giderilmesinde kullanılır.
*Güneş yanıklarını ve ağrısını azaltır
*Egzama ve sedef hastalığında kullanılır.
*Bebeklerde pişik sorunu için kullanılır.
*Küçük yaraların tedavisinde kullanılır.

Ağız içinde çıkan yaralar ve aftlar için ise bir solüsyon bulunuyor.  Piraldyne Solüsyon Ne İşe Yarar  içeriğimizi okumanızı tavsiye ediyoruz.

Sudocrem Hakkında Bilgiler

Sudocrem krem nereden alınır ?

Belirli bir süre önce kozmatik ürünleri satan mağazalarda satışı yapılıyordu.Son dönemde ise bazı eczanelerde satılmaya başlanmıştır.
Çevrenizde bulunan eczanelere sorabilirsiniz.Reçetesiz olarak satışı yapılmaktadır.Fakat sivilce izleri için kullanmak için cilt hekimi onayı alabilirsiniz.

Sudocrem Eczane Satış Fiyatı

Sudocrem Eczane Satış ücretleri değişkenlik gösterebilir. Bu nedenle kesin bir rakam vermemiz mümkün görünmüyor. Eczanelerde ki satış fiyatı hakkında maalesef kesin bir bilgimiz bulunmuyor.Fakat internet üzerinden elde edilen bilgilerimiz de değişkenlik gösteriyor.
Biz size genel olarak satışa sunulan fiyatları aktarmaya çalışacağız.
60 gr fiyatı : Ortalama olarak 20 lira.
125 gr fiyatı : Tahmini fiyat 35 ile 45 lira arasındadır.
250 gr fiyatı : 55 lira civarındadır.
400 gr fiyatı : 80 lira ortalama fiyatı

Sudocrem Göze Sürülür mü ?

Sudocrem göze sürülür mü ? en çok merak edilen soruların başında geliyor. Sudocrem dahil göz için olmayan herhangi bir ilaç veya benzeri ürünleri doğrudan gözünüze sürmeyiniz. Bazı durumlarda göz çevresine yakın sivilce izi, kızarıklık, göz altı morluklar için kullananlar olabiliyor. Bu şekilde kullananların göze temaz ettirmemeye özen göstermesi gerekiyor. Göze temas etmesi halinde bol suyla yıkamanızı tavsiye ediyoruz. Göz çevresine uygularken çok dikkat edilmesi gerekiyor.

Sudokrem Reçetesiz Alınır Mı ?

Sudocremi reçetesiz olarak eczenelerden temin etmeniz mümkün. Son durumda her hangi bir değişiklik olmadığını söylersek devlet sudocremi karşılamıyor .

Ameliyat yaralarına ve bazı hekimlerin sivilce izlerine karşıda kullanılabileceğini söylediği Batikon Hakkında detaylı yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Bu krem hakkında merak ettiğiniz soruları yorum kısmından sorabilirsiniz.Ayrıca bebeklerinde kullanan anneler ile sivilce için kullananlardan yorumları ve görüşlerini bekliyoruz.Kullanan herkesin çok memnun kaldığı işe yaradığı krem hakkında söyleyeceklerinizi merak ediyoruz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
 1. Rabia Taşkayalı dedi ki:

  Sudocrem krem 250 gr ne kadar diye baktım teşekkür ederim.
  8 yaşında oğluma kullanıyorum çok memnunum.Cilt lekeleri için kullananlar dan duyduğum kadarıyla o probleme de iyi geliyormuş.

 2. Mustafa Serkan Sezer dedi ki:

  Tavsiye üzerine aldım. Basur problemine karşı 250 Gr aldım . Umarım faydasını görebilirim.

Uyarı : Sitemizde yer alan tüm yorumlar, yazan kullanıcıların sorumluluğundadır. Verilen hiçbir bilgi yönlendirme amacı taşımaz. Doğru yönlendirme için her zaman doktorunuza danışınız.