Ne İşe Yarar

Udi Hindi Yağı Kullananlar Ne İşe Yarar

Udi Hindi Yağı Kullananlar Ne İşe Yarar

Uyarı: Bu yazı bilgilendirme amaçlıdır. Hastalıklarınız tedavisi için öncelikle doktora gitmenizi tavsiye ediyoruz. Udi Hindi bitkisinden elde edilen Udi Hindi Yağı kullananlar yorumlarını sitemize bırakabilirler.
Udi Hindi bitkisinin diğer bir adı ödağacı’dır. Bu bitkinin çeşitli şifaları olduğu söylenmektedir. Fakat bilimsel olarak her hangi bir kanıt bulunmamaktadır.
Hint coğrafyasında yetşimektedir. Kahverengine sahip bu bitkiyi aktarlarda bulabilirsiniz.

Ud-i Hindi Yağının 100 ml şişede satış fiyatı 65 lira olarak belirlenmiştir. Aktarlarda toz şeklinde olanları bulunmaktadır. Bunun ise kilosu yaklaşık 200 – 250 lira civarında değişkenlik göstermektedir.

Udi Hindi Yağı Ne İşe Yarar

udi hindi yağı
  • İnsan vücudundaki hormonların düzenli çalışmasını sağlayıp normalleştirir. Bilinen hiçbir yan etkisi yoktur.Doğal antibiyotiktir.Vücuttaki tüm iltihabı kurutur.
  • Çocuklarda ve yetişkinlerde idrar tutamayıp sıkıntı yaşayanlar için etkilidir.
  • Tıpkı Sülük gibi hastalık vücudun neresinde ise o bölgeyi tedavi eder.
  • Vücuttaki tıkanan damarları açar ve vücudun çalışma sistemini düzenler.
  • Ciltteki lekelere,çillere ve yaralara faydalı olup cildi gençleştirir ve güzelleştirir.
  • Hararetli ve ısıtıcı bir bitki olma özelliğinden dolayı kalp, mide, karaciğer, akciğer vb. gibi iç organları kuvvetlendirir bu organların üşütülmesinden oluşan rahatsızlığı giderir, kabızlığı önleyicidir ve kabızlığın yol açtığı bağırsak kanserinin önlenmesinde önemli bir bitkidir
  • Akciğer iltihabı zatürre ve bronşit hastalıklarını tedavi etmek için kullanılır.Kan dolaşımını hızlandırır.

Kaynak: Bu başlık altındaki bilgiler https://www.berrdogal.com.tr/urun/udi-hindi-yagi-100-ml sitesinden alınmıştır.

Benzer kategorideki diğer yazılarımız için Bitkiler kategorimizi inceleyebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Mahmut dedi ki:

    Mükemmel bir makale çok açıklayıcı bende mide sorunlarım vardı reflü ve ülser için kullandım çok rahatladım. Solunum yolu enfeksiyonu geçirdiğim ya da geçireceğim zaman hemen udi hindi yağı kullanıyorum 👍 Şifa Hanım udi hindi yağı kullanmanızı öneririm. Şifa Hanım Udi hindi yağını buradan alabilirsiniz. https://sifahanimstore.com/urun/udi-hindi-yagi/

Uyarı : Sitemizde yer alan tüm yorumlar, yazan kullanıcıların sorumluluğundadır. Verilen hiçbir bilgi yönlendirme amacı taşımaz. Doğru yönlendirme için her zaman doktorunuza danışınız.