Ne İşe Yarar

Varis Çorabı Ne İşe Yarar?

Varis Çorabı Ne İşe Yarar?

Son dönemde sıkça duyduğumuz varis çorabı ne işe yarar. Gerçekten de faydalı mı? İnsan yaş aldıkça bazı terimleri daha sık duymakta. Varis çorabı giymek için varis olmanıza da gerek olmasada genel olarak bu rahatsızlığa sahip olanların terch ettiğini görüyoruz. Bacak ağrılarına Kantaron Yağı da iyi gelmektedir. Kantaron Yağı Ne İşe Yarar içeriğimizi okumanızda fayda var.

Varis Çorabı Ne İşe Yarar?

Varis, bacaklarda kişilere acı veren bir damar hastalığıdır. Tedavi edilmezse zamanla daha büyük acılara hatta yürüyememe gibi durumlara neden olur. Varis tedavisinde kullanılan malzemelerden bir tanesi de varis çorabıdır. Varis rahatsızlığı olan kimselerin en sık sorduğu soru ise varis çorabı ne işe yarar sorusudur. Varis çorabı damarların genişlemesine engel olarak varislerin yayılmasını önler. Sıkı ve dar yapısı ile bu çoraplar yaka ve bacaklardaki şişlikleri, krampları engelleyerek daha rahat yürümenize yardımcı olur. Varis çorabı yapısı itibari ile bacakları fazla sıkar, bunun nedeni damarlarda yaşanan taşmaları toparlayıp kan dolaşımının daha düzgün akmasını sağlamaktır.

Varis Çorabı Nasıl Kullanılır?

Varis çorabı sabah uyandığınız andan itibaren giyilmelidir. Bunun nedeni ayağa kalktığınızda damarların dağılmasını önlemektir. Bu çoraplar çok sıkı olduğu için giyilmesi de zordur. Varis çorabını kolay giyebilmek adına, ucu açık varis çorabı tercih etmeniz önerilir. Ucu açık varis çorabını giymeden önce ayaklarınıza ve özellikle ayak bileğinize streç film sarabilirsiniz. Böylece varis çorabı daha kolay giyilebilir. Çorabı giydikten sonra kesinlikle kıvrılma ve bir yere toplama gibi işlemleri yapmamanız gerekir. Aksi halde çorabın hiçbir faydası olamayacak aksine, çorap bacaklarda daha fazla ağrı ve acıya neden olabilir.

Varis çorabının tedavi edici bir özelliği yoktur. Fakat gün içinde düzenli kullanılan varis çorabı bacakların rahatlamasında ve kan dolaşımının düzenlenmesinde büyük katkı sağlar. 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Uyarı : Sitemizde yer alan tüm yorumlar, yazan kullanıcıların sorumluluğundadır. Verilen hiçbir bilgi yönlendirme amacı taşımaz. Doğru yönlendirme için her zaman doktorunuza danışınız.