Ne İşe Yarar

Kantaron Yağı Ne İşe Yarar 5 Faydası

Kantaron Yağı Ne İşe Yarar 5 Faydası

Kantaron Yağını kesinlikle evinizde bulundurmalısınız. Bir çok faydası bulunuyor. Kantaron yağı ne işe yarar merak ediyorsanız bu makalemizi mutlaka dikkatlice okumalısınız. Mükemmel bir masaj yağıdır bununla birlikte kesinkler, sıyrıklar ,yanıklar , boğaz kasları ve ağrılara karşı etkilidir. Bir çok faydası bulunuyor fakat biz bu içeriğimizde 5 en öncelikli faydasından bahsedeceğiz.

Küçük Yanıklar İçin Kantaron Yağı

Günlük yaşam içerisinde bir çok istenmeyen olayla karşılaşabiliriz. Bunlardan biriside küçük yanıklar özellikle ev hanımlarının başına sık gelen bu
olay karşısında Kantaron Yağı kullanılabilir. Acıyı durdurmaya ve yanıkları iyileştirmeye yardımcı oluyor.

Böyle bir durumda Kantaron Yağını yakılan bölgeye uygulayın. Talihsiz olan ilk gün bir kaç kez uygulayın.

Kas Gerginliğine Faydalıdır

Kas gerginliğinin giderilmesi ve kas ağrılarının giderilmesine yardımcı oluyor. Günlük bir kaç kez kullanarak gergin kaslarınıza karşı masaj yapabilirsiniz. Günlük olarak kullanarark kasların gevşediğini göreceksiniz.

Ağrılara İyi Geliyor

Kantaron Yağı

Kantaron Yağı

Ağrılara karşı iyi ve etkili bir yağdır. Özellikle çocuklar da sebepsiz ağrılardan dolayı uykusuluk olabiliyor. Bu gibi durumları yaşıyorsanız Kantaron Yağı etkili bir ilaç olabilir.
Şiddetli ağrılara karşı denenmesi gereken bir yol olabilir. Ağrı nedeniyle uyku düzensizliğine karşı uykuyu düzene sokacaktır.

Kesikler , Çiziklere Kantaron Yağının Faydaları

Bu yağın etkilerinden biriside cilt üzerinde de görülmüştür. İçeriğinde ki etkin madde ile cilt üzerinde yenilenme ve iyileşme sağladığı görülmüştür.
Kesik ve çizgilerin iyice temizleyin ve bu yağı kullanın daha hızlı bir iyileşme göreceksiniz. Günde bir kaç kere uygulayabilirsiniz. Yalnız kullanmadan
önce dışarıya çıkmamanız daha faydalıdır. Çünkü yaş toz ve kirleri çekecektir.

Yara İzlerini Azaltır

Yara izlerinin daha az görünmesini sağlar. Kantaron Yağı antienflanmatuardır bu nedenle yara izine neden olan kızarıklık ve iltihapları azaltır. Ayrıca eski yara izlerine karşıda iyi geldiğini söyleyebiliriz.
Yabancı kaynaklardan edindiğimiz bir bilgiye göre bir yara üzerine 6 hafta günde 3 kere kullanım sonucunda yara izinde belirgin bir azalma gözlenmiştir. Süreç sonunda yara izleri daha küçük ve daha az kırmızı olduğu gözlenmiştir.

Siz hangi amaçla ve hangi durumlarda Kantaron Yağını kullanıyorsanız bize yazabilirsiniz. Ayrıca Kantaron Yağı kullananlar değerli yorumlarını bize yazabilirler. Lekeler için ise bir krem olan Expigment krem en çok okunan makalelerimiz arasındadır. Dilerseniz sizde okuyabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Uyarı : Sitemizde yer alan tüm yorumlar, yazan kullanıcıların sorumluluğundadır. Verilen hiçbir bilgi yönlendirme amacı taşımaz. Doğru yönlendirme için her zaman doktorunuza danışınız.