Ne İşe Yarar

Yulaf Çayı Ne İşe Yarar Nasıl Demlenir

Yulaf Çayı Ne İşe Yarar Nasıl Demlenir

Yulaf oldukça faydalı bir besindir. Yulaf çayı ne işe yarar konusuna geçmeden önce kısaca yulaf hakkında bilgi vermek gerekirse.
Buğdaygiller ailesinden olan yulaf daha otsu bir bitkitir. Boyları yaklaşık olarak 50 santimetre ile 150 santimetra arasında değişmektedir.
Yulaf içerik bakımından bol miktarda nişasta içermektedir.

Yulaf çeşitli bisküvi, yulaf ezmesi olarak tüketilmektedir. Son dönemlerde ise yulaf çayımerak edilen konuların başında gelmektedir. Bu içeriğimizde yulaf çayı ne işe yarar, nasıl demlenir hakkında bilgiler vermeyi hedefledik. Yulaf çayı kullananları yorumlarını sitemize yazabilirler.

Yulaf Çayı Ne İşe Yarar

Yulaf çayı sinir sisteminin güçlenmesine destek olmaktadır. Stresi azaltır ve gevşemeyi teşvik eder. Bunun da etkisi ile birlikte
daha iyi bir uyku ve kendini daha iyi hissetme hissi verir.

Yulaf samanı çayı yüksek miktarda kalsiyum barındırmaktadır. Kalsiyum kemikleri güçlü tutar ,kas fonksiyonunun desteklenmesine yardımcı olur. Doğal olarak yapılan yulaf çayı kalsiyum alımınızı arttırır.

En önemli etkilerinden biriside hafif egzema tedavisinde yardımcıdır. Yulaf samanı siğillerin tedavisinde kullanılır. Yulaf çayı demlendiktan sonra soğutularak cilde uygulanabilir, isteyenler ise posasını da uygulayabilir. Çayın soğuk olmasına dikkat ediniz.

Yulaf çayı iyi bir ödem attırıcıdır. İdrar söktürücü özelliği sayesinde vücutta biriken ödemi atmaya yardımcıdır. Fakat bu kanıtlanmış bir bilgi değildir. Denetimsiz kullanılması böbrekler üzerinde hasara neden olabilir.

** Yulaf çayına karşı alerjiniz varsa tüketmeyiniz. Yulaf çayı içtikten sonra vücudunuz çeşitli reaksiyonlar gösteriyorsa tüketmeyi bırakınız. Aşırı tüketimden kaçınınız.

Yulaf Çayı Ne İşe Yarar

Yulaf Samanı Çayı Nasıl Demlenir

Yulaf genel olarak kolay ulaşılabilir bir bitkidir. Bu nedenl evinizde kendiniz rahatlıkla yapabilirsiniz. Evde yapılan bir demlik yulaf çayını tüketmek biraz sıkınıtılı olabilir. Bu nedenle günlük tüketebileceğiniz kadar demleyebilirsiniz.
Yapmanız gereken, kaynar su dolu olan bardağa 3 çay kaşığı yulaf ekleyin ve bir kapak ile üzerini kapatın. Yaklaşık 15 dakika beklettikten sonra süzerek tüketebilisiniz.

Ayrıca hazır olarak satılan yulaf çaylarıda bulunuyor. Dilerseniz hazırlarını kullanabilirsiniz. Normal poşet çay özelliğinde olan bu çayları sıcak su içerisine koyun ve normal poşet çay tüketir gibi tüketin.

Buna benzer diğer yazılarımızı aşağıdaki kategorimizden inceleyebilirsiniz.
Bitkisel Çaylar

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Uyarı : Sitemizde yer alan tüm yorumlar, yazan kullanıcıların sorumluluğundadır. Verilen hiçbir bilgi yönlendirme amacı taşımaz. Doğru yönlendirme için her zaman doktorunuza danışınız.