Ne İşe Yarar

15 15 15 Gübre Ne İşe Yarar ve Nasıl Kullanılır

15 15 15 Gübre Ne İşe Yarar ve Nasıl Kullanılır

15 15 15 Gübre olarak bilinen fakat halk arasında 3 15 olarak sıkça bahsedilen bu gübre hakkında detaylı bilgileri sizlerle paylaşacağız. Bu konu ile ilgileniyorsanız yazımızın tamamını okumanızı tavsiye ediyoruz. 15 15 15 gübre ne işe yarar ve nedir gibi konu başlıklarını inceleyeceğiz. Sizde bu zirai işlerle uğraşıyorsanız tecrübelerinizi bizimle yorum olarak paylaşabilirsiniz. Siz hangi tür gübreyi tavsiye ediyorsunuz bize yazın.

15 15 15 Gübre Ne İşe Yarar

Çiftçilikle uğraşan veya hobi amaçlı olarak bu işi yapan bir çok insan aslında ne kadar zorlu bir süreç olduğunu yakından şahit olmaktadırler.
Ürünlerin ne kadar zor şartlarda büyüdüğünü ve bir çok aşamadan geçtiğini belirtmek gerekiyor. Daha sağlıklı bir ürün için farklı ihtiyaçlar olabiliyor.Bunlardan biriside kesinlikle gübre diyebiliriz.
Özellikle sebze yetiştiriciliğinin yanında bağ , zeytin ve diğer meyve ağaçlarının gübrelenmesi oldukça önemlidir.

15 15 15 kompoze bitki ise bünyesinde azot , fosfor ve potasyum taşımaktadır.Bitkiler için bunlar oldukça önemlidir.

Neden Kullanılmalıdır

Bir önceki başlıkta bünyesinde barındırdığı azot , fosfor ve potasyum ‘un bitkiler için çok önemli olduğunu belirtmiştik.Bunların yanında içeriğinde bulundurduğu çinko ile sebze ve meyve ağaçlarında sık rastlanılan çinko eksikliğinin ortadan kalkması hedeflenmiştir.

15.15.15 + ZN Süper Kompoze Gübre Ürün İçeriği

%15 Azot (N)
%15 Fosfor (P2O5)
%15 Potasyum (K2O)
%9 Kükürt (S)
%1 Çinko (ZN)

İçeriğinde yer alan tüm besinlerin farklı bir yararı bulunuyor.Potasyum üründeki kaliteyi arttırır , ve ürünlerde görüşen donma , hastalıklar ve zararlılara karşı bitkinin direnci artar.Meyvelerde ayrıca hasat süresini kısaltır.
Çinko ise eksik olan topraklara oldukça fayda sağlamaktadır. Çimlenme ve kök oluşumu ile büyüme üzerinde etkili olduğu gözlenmiştir.
Çeşitli haşereler için ise oluşturduğumuz bir makalemizi de okumanızı tavsiye ediyorum. https://www.neiseyariyor.com/rutgers-22-e/

15 15 15 gübre
15 15 15 gübre

Hangi Bitkilerde Kullanılır ve Ne Zaman Kullanılır

15.15.15 + ZN gübresi mısır, tütün, patates, meyve ağaçları, bağ, zeytin ve narenciye ile her türlü sebze yetiştiriciliğince rahatlıkla kullanılabilir. Sebzelerde fide dikiminden 1-2 hafta önce, ağaçlarda ise tomurcuklanmadan 3-4 hafta önce kullanılmalıdır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Uyarı : Sitemizde yer alan tüm yorumlar, yazan kullanıcıların sorumluluğundadır. Verilen hiçbir bilgi yönlendirme amacı taşımaz. Doğru yönlendirme için her zaman doktorunuza danışınız.