Ne İşe Yarar

Anason Yağı Ne İşe Yarar Faydaları Nelerdir

Anason Yağı Ne İşe Yarar Faydaları Nelerdir

Anason yağı, anason bitkisinden elde edilir. Anason biktisi Akdeniz bölgelerinden yaygın olarak bulunuyor. Bu içeriğimizde Anason Yağı ne işe yarar ve faydaları hakkında bilgiler vereceğimiz için anason bitkisi hakkında detaylı bilgiyi sitemizde daha önce yayınladığımız https://www.neiseyariyor.com/anason-nedir/ yazımızdan öğrenebilirsiniz.
Anason bitkisi hakkında genel bilgiler ve bitkinin kullanım alanları konularında bilgi edinebilirsiniz.

Anason Yağı Ne İşe Yarar

Anason yağının bir rengi bulunmuyor, fakat bakıldığında soluk bir sarı olarak görülebilir. Kıvam olarak ince, akışkan ve hafif olarak nitelendirilebilir. Anason yağının kokusu meyan köküne benzemektedir. Anason Yağı’nın faydaları neledir.

1 Ağrı Kesicidir

Anason yağı ağrı kesici özelliği sayesinde kas ağrıları, eklem ağrılarına karşı etkili olmaktadır. Özellikle romatizmal rahatsızlıklarda veya günlük yaşam içerisinde ağır işler sonrasında, spor aktivitesinin sonunda oluşan kas ağrıları için rahatlama sağlayabilir.

Kullanımı : Ağrıyan bölgeye hafifçe masaj yaparak uygulayın.

anason yağı ne işe yarar
anason yağı ne işe yarar

2 Balgam Sökücü

Anason yağı solunum yollarında bulunan mukus ve balkamın gevşemesine yardımcı olmaktadır. Balgam sökücü özelliği ile birlikte akciğerdeki tıkanıklığı hafifletmeye yardımcı olur böylece daha rahat bir nefes alığ verme olanağı sağlar.

Kullanımı: Daha rahat bir solunum için 3 – 5 damla yağı havalandırıcınıza veya buharlaştırıcıya koyabilirsiniz.

3 Sindirime Yardımcı

Anason yağı sindirim üzerinden oldukça iyi bir etkiye sahiptir. Hatta anason bitkisi ile bu konuda önce gelen bitkiler arasında yer almaktadır. Gaz, hazımsızlık, şişkinlik gibi problemlere karşı rahatlama sağlamaktadır.

Kullanım : Kullanılır: Bulantı rahatlaması için, deneyde kullanılan karışımı düşünebilirsiniz vediffüzbu karışım bir damıtıcı veya buharlaştırıcıda. Alternatif olarak, yağı bir taşıyıcı yağla seyreltebilir ve alt karın bölgenize hafifçe masaj yapabilirsiniz.

4 Stres ve Kaygı Giderici

Dışarıdaki birçok esansiyel yağ gibi, anason esansiyel yağı da sizi rahatlatan ve rahatlatan bir yağdır. Nihayetinde sakinleştirici, yani kaygıyı hafifletmeye yardımcı olabilir,stresve içeriden rahatlama ve dinginlik sağlamak için gerginlik. Bu nedenle, bu da sakinleştirici yapar ve daha kolay uyumanıza yardımcı olur. Bu nedenle, anason yağı da uykusuzluk çekenler için mükemmeldir.

Narkotik ve yatıştırıcı etkileri nedeniyle, sinir rahatsızlıklarını yatıştırdığı için epileptik ve histerik saldırıları da sakinleştirebilir.

5 Böcek Kovucu

Yaz aylarında böcek, sivrisinek vb haşerelerden oldukça rahatsız olabilirsiniz. Su içe birlikte 4 5 damla anason yağını karışım haline getirerek böceklerin sıkça görüldüğü yerlere püskürtebilirsiniz.

Anason Yağı Kullananlar

Anason yağı ne işe yarar makelemizde çeşitli faydalarını sizlerle paylaştık. Anason yağını kullananlar yorumlarınızı bekliyoruz. Siz hangi amaçla bu yağı kullandınız ve olumlu bir sonuç aldınız mı ?

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Uyarı : Sitemizde yer alan tüm yorumlar, yazan kullanıcıların sorumluluğundadır. Verilen hiçbir bilgi yönlendirme amacı taşımaz. Doğru yönlendirme için her zaman doktorunuza danışınız.