Ne İşe Yarar

Andorex Sprey Ne İşe Yarar Fiyatı Ne Kadar

Andorex Sprey Ne İşe Yarar Fiyatı Ne Kadar

Andorex sprey ne işe yarar antiseptik çözelti özelliği olan bu sprey hakkında detaylı bilgileri sizler için derledik. Eczanelerden temin edebileceğiniz Andorex sprey
ağız içinde oluşan yaralar, boğaz enfeksiyonu, diş eti iltihabı tedevilerinde kullanabilirsiniz. Ayrıca ağız içi hijyenine dikkat edenlerde rahatlıkla kullanabilir.
Kişisel olarak kullanım rahatlığı düşünülürek iki formda üretilmektedir. Sprey ve gargara şeklinde sunulmaktadır. Andorex sprey veya Andorex gargara ile alabilirsiniz.

Andorex sprey nasıldır? Berrak ve yeşil renklidir, nane kokulu bir çözelti şeklindedir. Ağız içine rahatlıkla uygulamak için özel başlıkla üretilmiştir.
Andorex mikropları yok eden veya onların çoğalmasını engelleyen ekiye sahip madde olan klorheksidin ile birlikte iltihap tedavisinde kullanılan bunun yanında uygulandığı bölgeye lokal anestezik etki bırakan benzidamin HCI içermektedik. Özellikle ağız için yara ve atf için uyuşmak sağlamakta ve hissizleştirmektedir. Bu sayede ağrılarda hafifleme gözlenebilir.

Andorex Sprey fiyatı ne kadar eczanede ne kadar ? 19.33 liradan satışa sunulmaktadır.

Bu içerikle benzer diğer içeriklerimize aşağıda ki linklerden ulaşabilirsiniz.
Oralmedic Ne İşe Yarar
Aftadur Plus Sprey Ne İşe Yarar
Piraldyne Solüsyon Neye Yarar

Andorex Sprey Ne İşe Yarar

Andorex Sprey Ne İşe Yarar

Andorex sprey genel olarak ağız içinde oluşan iltihap ve yaralar ile diş sorunlarında tercih edilmektedir. Ağız için temizliğine önem verenlerde tercih edebilir. Kullanmadan önce hekime danışmanızda fayda vardır. Belirli bir süre kullanım sonasında iyileşme gözlenmezse kullanmayı bırakarak hekime başvurunuz.

 • Ağız ve boğazda oluşan iltihapların tedavisinde.
 • Boğaz enfeksiyonu tedavisine.
 • Diş eti iltihabı veya diş etinde ortaya çıkan rahatsızlıkların tedavisinde.
 • Dental plakların önlenmesinde.
 • Diş ile alakalı operasyonlarının öncesinde ve sonrasında kullanılabilir.
 • Yutma fonksiyonlarının rahatlatılmasında.
 • Diş eti semptomlarının giderilmesinde.
 • Ağız ve boğazda oluşan yaraların iyileşmesinde.

Kullanmadan önce ilaç içerisinde hasta kullanım klavuzu okumanızı tavsiye ediyoruz.

Andorex Ağız Spreyi Nasıl Kullanılır

Kullanmadan önce kullanım talimatlarına uyunuz.

1 Püskürtme borusunu 90 derecelik açıya getiriniz.
2 Kullanmadan önce , yüz ve gözlerinizden uzak olacak şekilde bir kaç püskürme yapınız. Böylece Andorex Spreyi kullanıma hazır hale getireceksiniz.
3 Yukarıda şekil 2 de görüldüğü gibi , şişe ve başınızı dik şekilde tutunuz ve püskürme başlığını ağız ve boğazınıza getirerek , püskürme düğmesine basınız.
4 Yeteri kadar püskürtme sonrasında püskürme çubuğunu eski konumuna getiriniz.

Andorex Sprey seyreltimeden kullanılmalıdır. İçerisine herhangi bir su veya sıvı eklenmemelidir. Püskürme sonrasında yutulmamalı ve tükürülmelidir.
Ağız içerinide farklı bölgelere püskürtülebilinir.
Andorex Sprey öncesinde dişlerinizi fırçalayabilirsiniz.

Merak edilen konuların başında ise andorex sprey açıldıktan sonra ne kadar süre kullanılır ? Açıldıktan sonra son kullanma tarihine kadar kullanabilirsiniz. Uygun saklama koşullarında saklamayı unutmayınız. Oda sıcaklığında korumanız yeterli olacaktır.

Andorex Sprey Kullananlar

Bu başlık altında Andorex Ağız Spreyi kullananlardan yorumlarını bekliyoruz. Ekşisözlük sitesinden kullananlardan aldığımız yorumları aşağıda sizlerle paylaşıyoruz. Sizde yorumlarınızı bizimle paylaşabilirsiniz.

 • Diş eti çekilmesi gibi çekilmez bir sorun varsa ağızda, bu soruna uygun tedaviden sonra diş hekiminin önermesi oldukça muhtemel gargara. Tat alma duyusunu derinden etkiler ve dilde uyuşukluğa neden olur. Yararı var mıdır? elbette vardır, diş etlerini sıklaştırır, diri tutar, ayrıca ağızda oluşabilecek bakterilere karşı direnç sağlar. 26.06.2014 23:06 junior
 • Diş eti kanamasına iyi gelen bir gargaradır ve diş temizliğinden evvel diş eti sorunu olanlar kullanmaları gereklidir. 11.02.2018 06:37 eucitizen
 • Bademcik iltihabı için kullandım. iltihabı ve şişliği üç günde yok etti ve bademcik taşlarını da ortadan kaldırdı. ağrıya engel olmadı ama iltihabı iyi temizledi diyebilirim. 31.05.2019 18:52 bbilgic

  Kaynak : Ekşisözlük/andorex

Andorex Sprey Hamilelikte Kullanılır Mı ?

Hamileler kullanabilir mi konusunda kesin ve net bir bilgi bulunmuyor. Bu nedenle kullanılmamalıdır. Kadın doğum doktorunuza veya aile hekiminize danışmanız gerekiyor. Bebek emzirme döneminde olanlar hekime danışmalıdır. Bebeğinizi emziriyorsanız andorex sprey kullanmamanızı tavsiy ediyoruz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Uyarı : Sitemizde yer alan tüm yorumlar, yazan kullanıcıların sorumluluğundadır. Verilen hiçbir bilgi yönlendirme amacı taşımaz. Doğru yönlendirme için her zaman doktorunuza danışınız.