Ne İşe Yarar

Asker Diyeti Yapanlar Zayıflıyor Mu ? Yorumları

Asker Diyeti Yapanlar Zayıflıyor Mu ? Yorumları

Asker diyeti ile kilo vermek mümkün mü ? Gerçekten kilo verenler oluyor mu gibi sorular diyete başlamadan önce akılda kalan sorulardır. Kilo vermek isteyen uzun ve sabır gerektiren bir süreçtir. Bu süreç içerisinde kısa süreli diyetler ile kilo vermek mümkün olabiliyor. Bu kısa süreli diyetlerden biriside asker diyeti. Yalnızca 3 gün bu diyeti yaparak 4 kilo vermeniz mümkün olabilir.


Düşük kalori alımı yapılan bu üç günlük diyette ayrıca spor ve egzersiz yapmanıza gerek kalmıyor. Bilinen bir rahatsızlığınız varsa lütfen önce doktorunuza başvurun ve gerekli tahlilleri yaptırın.
Ayrıca defalarca kilo vermek için çeşitli diyetler yaptınız fakat kilo veremediyseniz yine hekime başvurunuz.

Asker Diyeti Nedir ?

İsmi asker olarak karşımıza çıkıyor olsada tam olarak belirli bir hikayesi bilinmiyor. Bir söylentiye göre hızlı bir şekilde kilo vermesi gereken ABD askerlerine uygulanan diyettir. Fakat askerlik denildiğinde
akla ilk gelen şey disiplindir. Diyet yaparken disiplinli olabilirsek kilo vermemizde bir o kadar rahat olacaktır.

Asker diyeti 3 günden oluşan kısa bir diyettir. 3 gün uyguladıktan sonra 4 gün nispeten daha düşük kaloriler alarak bir haftaya tamamlamak gerekiyor. 3 günlük uygulandıktan sonra 4 , 4.5 kilo verebileceğimiz söyleniyor. Fakat bu kanıtlanmış bir sonuç değildir.

Asker Diyeti Programı

Diyet hakkında bazı bilgileri verdik ve şimdi diyetin nasıl yapılacağı ve asker diyeti listesi hakkında bilgiler vereceğiz. Bu kısımda siz daha önce hangi diyetleri yaptınız ve asker diyeti yapanlar yorumlarını sitemize bırakabilirler. Bu diyet sonrasında kaç kilo verdiğinizi de paylaşabilirsiniz.

İşte asker diyet programı ve listesi ;

  1. Gün

Kahvaltı : 2 yemek kaşığı fıstık ezmesi , 1/2 greyfurt, 1 fincan kahve ya d çay ile 1 dilim kepekli ekmek.

Öğle yemeği : Bir dilim tam tahıllı ekmek, yarım su bardağı ton balığı , bir su bardağı kahve veya çay.

Akşam yemeği : Yaklaşık 90 gram et , 1 su bardağı yeşil fasülye , 1 küçük elma , yarım muz

2.Gün

Kahvaltı: 1 dilim kızarmış ekmek (tam tahıllı), 1 haşlanmış yumurta, 1/2 muz.

Öğle yemeği: 1 haşlanmış yumurta, bir fincan süzme peynir, 5 tuzlu kraker.

Akşam yemeği: 2 sosisli çörek, 1/2 su bardağı havuç ve 1/2 su bardağı brokoli, 1/2 muz, 1/2 su bardağı vanilyalı dondurma.

3.Gün

Kahvaltı: 1 dilim kaşar peyniri , 5 tuzlu kraker ve elma

Öğle yemeği: 1 dilim kızarmış ekmek, bir yumurta (beğenilerinize göre sert kaynatılır veya pişirilir)

Akşam yemeği: Bir bardak ton balığı, 1/2 muz, 1 bardak vanilyalı dondurma. Yemekler arasında atıştırmalıklara izin verilmez, sade kahve ve şekersiz yeşil çay verilir.

Asker diyeti neden kilo verdirebilir. Kilo verilebilmesi için kalori açığı olması gerekir. Bu durumda ya aldığımızdan fazla kalori yakacağız ya da düşük kalorili diyetler yapacağız. Asker diyeti ise
düşük kalorili bir diyettir. Ayrıca diyet programı içerisinde yer alan gıdalar metabolizmayı hızlandırır ve yağ yakımını teşvik eder.

İstediğiniz kiloya erişmek için disiplinli ve kararlı olmanız gerekiyor. Kısa yollar ve yöntemler yarardan çok zarar verebilir. Çok kısa sürelerde istenilen kilo verilebilseydi dünyada obezite diye bir sorun olmazdır. Kilo vermek için ihtiyacanız olan düzenli uyku , yemek ve egzersiz.

Bu içerikli ilgili faydalı olabilecek diğer yazılarımız;
Mate Yaprağı Çayı
Metabolizma Neden Yavaşlar
Herbalife Ne İşe Yarar

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Uyarı : Sitemizde yer alan tüm yorumlar, yazan kullanıcıların sorumluluğundadır. Verilen hiçbir bilgi yönlendirme amacı taşımaz. Doğru yönlendirme için her zaman doktorunuza danışınız.