Ne İşe Yarar

Mate Yaprağı Ne İşe Yarar Çayı Kilo Verdirir Mi ?

Mate Yaprağı Ne İşe Yarar Çayı Kilo Verdirir Mi ?

Kilo vermek isteyenlerin son zamanlarda sıkça dillendirdiği bir bitki yaprağı mate yaprağı ne işe yarar detaylı bilgi vereciğimiz bu yazımızda sizlerin görüşleri ve yorumlarını önemsiyoruz. Yetiştiği bölge Brezilya e Paraguay’da oldukça yaygındır.Kalp ve damar hastalıklarına karşı koruyucu bir özelliği bulunuyor.Kötü kolesterolü düşürmeye faydalı olduğu söylenmektedir.

Mate Yaprağı Ne İşe Yarar

Bu yaprak son zamanlarda en dikkat çekici bitkiler arasında ki yerini aldı.Ülkemizde de bu alanda uzmanlaşmış kişilerin de yaptığı kürlerdeki yerini çoktan almış bile.
Özellikle zayıflamak isteyenler için önerilmektedir.Kilo vermeyi hedefleyenler için tek başına kullanılabildiği gibi diğer bitkilerle de karıştırılarak tüketilebilinir.

Ülkemizde bu alanda çalışmalar yapan Ahmet Maranki yazmış olduğu kitabında yaprak hakkında bazı bilgiler veriyor.Tam bir antioksidan özelliği olduğunu söylemesinin yanında,
içeriğinde yer alan bol miktarda kafein ile uyarıcı bir etkisi olduğundan da bahsediyor.Bunlar ile birlikte yazımızın başında belirttiğimiz gibi
bağışıklık sistemini güçlendiriyor bunun yanı sıra kan temizleyici,kalp rahatlatıcı ,gelişim bozukluğuna iyi gelmesi ve stres azaltıcı etkilerinin olduğunu belirten Prof. Dr Ahmet Maranki kitabı önemli bir kaynaktır.

mate yaprağı
mate yaprağı

Mate Çayı İle Kilo Verilir Mi?

Tüm dünyada kilo problemi olanlarda kullanılan bu yaprağın çayıda oldukça faydalıdır.Kilo vermeyi amaçlayanlar için tavsiye ediliyor. Mate yaprağı ne işe yarar konusunda dikkati bu yapraklardan oluşturulan çay çekmektedir. Bu çayın belirtilen faydaları ise şu şekildedir ;

  • Vücutta yağ emilimini önlüyor.
  • Biriken yağların daha hızlı yakılmasında etkilidir.
  • Bedenimizde biriken ödem bu çay sayesinde daha kolay atılması sağlanıyor.
  • Açlık duygusunu bastırırken iştahı da baskılıyor.
  • Özellikle karbonhidrat kısarak zayıflamak isteyenler için ödem attığı biliniyor.Bu şekilde bir diyet yapıyorsanız kullanmanız tavsiye ediliyor.
  • İçeriğinde kafein olduğunu söylemiştik bu nedenle hamile ve emizirenler kullanmamalıdırlar.
  • Ayrıca sindirim kolaylaştırdığı ve bağırsakları çalıştırdığı etkiyi gösteriyor.
  • Hibiskus çayınında bir çok faydası bulunuyor. Zayıflamada etkili olmasının yanında sağlık konusunda bir çok faydası bulunuyor. Hibiskus Çayı makalemizi şimdi okuyabilirsiniz.

Mate Yaprağı Çayı Nasıl Yapılır ve Kullanılır

Aktarlardan temin ettiğiniz kurutulmuş ve kıyılmış yaprağı sıcak su içerisinde bekletiniz.Burada önemli husus kaynayan suya uygulanmamalıdır.
Bir kaç dakikalık demlenme süresinden sonra genel olarak sade olarak içilebilir.Fakat farklı lezzetler denemek isteyenler için limon katabilirsiniz.
Günlük iki veya 3 fincan içebilirsiniz.Fakat fazla kullanılması zararlı olabilir.

Bu bitkisel Mate yaprağı çayını kullananlar değerli yorumlarını sitemize bırakabilirler.Özellikle kilo vermek amacıyla kullananlar ne kadar sürede kaç kilo verdiklerini aktarmalarını rica ediyoruz.

Daha sağlıklı bir kilo atmak için mutlaka hareketlerinizin gün içinde artması gerekmektedir. Fakat bazı durumlarda veya iş gereğince fazla hareket şansımız olmuyor. Bunun için hiç bir ekipman veya özel bir alete gerek kalmadan Squat yapabilirsiniz. Özellikle yeni başlayanlar için Squat makelemizi kesinlikle okumanızı tavsiye ediyoruz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Uyarı : Sitemizde yer alan tüm yorumlar, yazan kullanıcıların sorumluluğundadır. Verilen hiçbir bilgi yönlendirme amacı taşımaz. Doğru yönlendirme için her zaman doktorunuza danışınız.