Ne İşe Yarar

D3 Royal Vitamin Nasıl Kullanılır , Yorumlar

D3 Royal Vitamin Nasıl Kullanılır , Yorumlar

D3 Royal Vitamin 15 ml’lik şişelerde satılmaktadır. Damla formunda oluğ besin takviyesi kategorisi altında değerlendirilmelidir. İlaç değildir, hiç bir hastalığın tedavisinde veya önlenmesinde kullanılmaz.
Yetişkinler ve çocuklar için ayrı ayrı üretilmiş ürünleri bulunuyor. D3 Royal Vitamini 400 IU çocuklar için , D3 Royal Vitamin 1000 IU ise yetişkinler içindir.

Hangi vitamine ne kadar ihtiyacımız var biliyor musunuz? İşte önemli bazı vitaminleri günlük gereksinimlerini incelediğimiz içeriğimizi aşağıda ki linkten okuyabilirsiniz.

https://www.neiseyariyor.com/vitamine-ne-kadar-ihtiyacimiz-var/

Soru: 1000 IU çocuklarda kullanılır mı ?

Çocuklar için kullanılmaması daha doğrudur. Bunun nedeni ise 1000 IU çocuklar için aşırı doz içerebilir. Bu nedenle çocuklar için olan 400 IU kullanılmalıdır.

D3 Royal Vitamin’in satış fiyatı 30 lira olarak belirlenmiştir.

D3 Royal Vitamin Damla Ne İşe Yarar

D vitamini çocuklar için oldukça önemlidir. Kemik gelişimi için önem arz etmektedir. Büyüme döneminde de D vitamini aktif rol oynamaktadır. Bağışıklık sisteminin fonksiyonuna katkı sağlar.
Diş sağlığının korunmasına yardımcıdır.
Kas güçsüzlüğüne bağlı olarak duruş bozuklukları olabilir. Bu riskin azaltılmasına yardımcıdır.

Yetişkinler için D Vitamini

D vitamini eksik olan yetişkinlerde , genel vücut ağrısı görülebilir. Saç dökülmesi , halsizlik , denge sorunları görülebilir.
Ayrıca D vitamini kas kemik ve eklem sağlığında etkin vitaminler arasında yer almaktadırç

D3 Royal Vitamini Nasıl Kullanılır

Damla formunda olan bu vitaminin kullanılması da oldukça basittir. Direkt olarak ağzınıza damlatabilirsiniz. Bu yol tercih etmeyenler için ise suya 3’er damla damlatın ve için.

Uyarı : D vitamini eksikliğinizi kontrol etmek için aile hekiminize başvurunuz. Gerekli tahliller ile size yardımcı olacaktır. D3 Royal Vitamin Damla ilaç değildir. En doğru yöntemi doktorunuzdan öğrenin.

Sitemizde B vitamini eksikliği bel ağrısı yapar mı ? sorusuna bir makale ile cevap verdik. Dilerseniz bu makalemizi okuyabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Uyarı : Sitemizde yer alan tüm yorumlar, yazan kullanıcıların sorumluluğundadır. Verilen hiçbir bilgi yönlendirme amacı taşımaz. Doğru yönlendirme için her zaman doktorunuza danışınız.