Ne İşe Yarar

Goji Berry Nedir? Faydaları ve Zararları Nelerdir?

Goji Berry Nedir? Faydaları ve Zararları Nelerdir?

Goji Berry nedir diğer adı ise kurt çiçeği olarak bilinmekte olan küçük bir yapıda olan yenilebilir bir meyve diyebiliriz. Ülkemizde yeni olarak popülerleşen Goji Berry meyvemiz hemen ne olduğunu sizlere açıklayalım ve sizi bu konuda aydınlatalım. Goji Berry 2 renkte olup bu renkler turuncu ve kırmızı olmakta olan otantik bir meyvedir. Goji Berry besin değeri yüksek olmakta ve İnsan sağlığı açısından’da pek çok faydalı olmaktadır. Hemen aşağıda Goji Berry’nin insan sağlığı açısından ne kadar faydalı olduğu hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Goji Berry İnsan sağlığı açısından çok faydalı olduğunun sebebi ise yüksek besin değeri ve içermekte olduğu vitaminlerdir. Goji Berry yüksek miktarda diyet lifi, sodyum açısından zengin olmaktadır. Protein, kalsiyum, demir gibi vitaminler Goji Berry’de çok yüksek miktarda bulunmaktadır. Aynı zamanda C vitamini deposudur.

Goji Berry Nasıl Yetişir

Goji berry nasıl yetişir hakkında çok detaylı bir videoyu sizler ile paylaşmak istiyoruz. Goji berry fidanı yetiştirme, budama ve düğer tüm sorularınızı cevaplarını bulabilirsiniz.

Video açılmadıysa https://www.youtube.com/watch?v=UuZ1IM42ZDI adresinden izleyebilirsiniz.

Goji Berry Faydaları Nelerdir?

Goji Berry daha çok çinde yetişip tibbi alanda kullanılmaktadır. Ülkemizde’de yetişmekte olan Goji Berry daha çok doğu taraflarında bulunmaktadır. Goji Berry inanılmaz besinler ve vitaminler içermektedir. Aynı zamanda bu vitaminlerin hastalıklara karşı kişiyi güçlendirmektedir. Bir çok rahatsızlıklara’da karşı iyi bir yöntemdir.

Goji Berry en önemli olanlardan biri olan “Kanser” hastalığını önleyebilmektedir. buda Goji Berry çok iyi özelliklerinden biri olmaktadır. Ama düzenli olarak tüketilmesi gerekmektedir. Haftalık veya günlük olarak düzenli bir şekilde tüketilmesi insan sağlığı açısından’da pek çok faydası olmaktadır. Farklı kanser türlerinden’de büyük bir etkiside vardır.

Doğru bir şekilde kullanılan Goji Berry kadaki kolestrolü düzenli bir seviyeye getirebilmektedir. Goji Berry meyvesi yüksek diyet lifi içerdiği için kalp krizi riskini en aşağılara düşürebilmektedir. Kolestrol seviyesini düşürmekte olu ve kalp sağlığı içinde çok iyi olmaktadır.

Uyku rahatsızlığı olan kişilerin Goji Berry önerilmektedir. Uyku problemlerinde önemli bir rol oynamaktadır.

Goji Berry aynı zamanda griplerede iyi gelmektedir. Kış aylarında grip olmamızı önlemktedir. Süt’e karıştıralarak içilmesi giribe karşı daha iyi bir rol oynar.

goji berry nedir
goji berry nedir?

Goji Berry Zararları Nelerdir?

Goji Berry İnsan sağlığı açısından pek çok faydası olup, ama bilmediğiniz zararları olmaktadır. Ne kadar faydası olduğu gibi zararı’da o kadar olmaktadır. Yanlış tüketildiği zaman insana zarar verebilmektedir. Şimdi aşağıda sizlere Goji Berry zararları nelerdir hepsini açıklayacağız.

  • Goji Berry Uyku rahatsızlığı verebilmektedir. Goji Berry meyvesini kullanan kişiler sadece gündüz alması uyku düzeni açısından daha iyi olacaktır. Düzensiz bir şekilde Goji Berry meyvesini tüketiyorsanız uyku problemine neden olabilmektedir.
  • Polen alerjisi rahatsılığı olan kişilerde; hapşırma, gözlerde kaşıntı gibi diğer sorunlara yol açabilmektedir. Cildiniz ile alaklı problemler olursa lütfen doktorunuza başvurmanız sağlığınız için daha iyi ve faydalı olacaktır.
  • Düzensiz olarak tüketilen Goji Berry meyvesi ciddi anlamda kişinin enerji seviyesini artırır. Çok fazla enerjide kişide konsantrasyon bozukluğuna ve huzursuzluk’a yol açabilmektedir. Bu nedenle düzenli günlük, haftalık artık nasıl tüketiyorsanız aşırıya kaçmaması gerekmektedir.
  • Goji Berry meyvesi aşırı bir şekilde tüketildiği zaman baş dönmesi, bulanık görme, göz rahatsızlıkları gibi bir çok problemlerle karşı karşıya kalabilirsiniz.
  • Aynı zamanda Goji Berry yüksek bir şekilde Selenyum içermektedir. Bu Yüzden Hamile Olan Kişiler bu meyveden tüketmemesi gerekmektedir.

Sitemizde daha önce Kamkat hakkında bir içeriğimiz bulunuyor. Sağlık açısında çok faydalı olan Kamkat Ne İşe Yarar makalemizi incelemenizi tavsiye ediyoruz.

Goji Berry Nedir ? Sorular

Goji Berry Fidanı

goji berry fidanı

Goji berry fidanı almak isteyenler için fiday yetiştiriciliği yapan yerlerde bulabilirsiniz. İnternet üzerinden satış yapan sitelerde bulabilirsiniz.
Fidanlıktan almak isteyenler ise önceden bilgi alması faydalı olacaktır.
Goji berry fidanı fiyatı 150 ile 350 Tl arasında değişmektedir.

Goji berry meyvesi

Goji Berry 2 renkte olup bu renkler turuncu ve kırmızı olmakta olan otantik bir meyvedir. Goji Berry besin değeri yüksek olmakta ve İnsan sağlığı açısından’da pek çok faydası bulunmaktadır.

Goji berry çayı

Çay şeklinde de tüketilmektedir.

Goji berry fiyatı

Fidan olarak 150 tl ile 300 Tl arasında değişkenlik göstermektedir.
Goji berry meyvesinin fiyatı 1 kilo ortama fiyatı 250 Tl civarında değişmektedir.

Goji berry nereden alınır

Kuruyemiş satışı yapan iş yerlerinden, aktarlardan ve internet üzerinden satış yapan sitelerden temin edebilirsiniz.

Bir goji berry nedir yazımızın sonu’da geldik. Eğer Goji Berry kullandıysanız yeni kullanacak kişiler için tavsiye ve insanın sağlık açısından ne kadar faydalı ve ne kadar zararlı olduğunu bize yorumlarda tavsiye verebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Uyarı : Sitemizde yer alan tüm yorumlar, yazan kullanıcıların sorumluluğundadır. Verilen hiçbir bilgi yönlendirme amacı taşımaz. Doğru yönlendirme için her zaman doktorunuza danışınız.