Ne İşe Yarar

Hamam Otu Ne İşe Yarar Fiyatı Nedir

Hamam Otu Ne İşe Yarar Fiyatı Nedir

Hamam otunun faydalarından en çok Osmanlı döneminde yararlanırlardı. Zırnık otu olarak da bilinen hamam otu faydaları arasında en bilineni isminden de anlaşılacağı gibi tüy dökücü olmasıdır. Fas, Tunus ve Cezayir’de hala hamam otunun faydalarından yararlanılmakta ve cildi beslediğine inanılmaktadır. Hamam otu ne işe yarar konusunda bizlere faydalı bilgilerinizi yazabilirsiniz.

Hamam otu fiyatı değişkenlikler göstermektedir. Kilosu 25 ile 45 lira arasıda değişkenlikler gösterebilir.

Hamam Otu Ne İşe Yarar

Ağda Yerine Hamam Otu Kullanabilirsiniz: Eskiden epilasyon aleti olmadığı zamanlarda bayanlar hamam otundan yardımcı alırlardır. Epilasyon ve ağda kullanmaktan hoşlanmıyorsanız aktarlardan temin edebileceğiniz hamam otu faydaları arasında tüy dökme etkisi ile daha acısız bir süreç geçirebilirsiniz.

Hamam Otu Faydalarında Cildin Beslenmesi: Tüylerin dökülmesinde etken olan hamam otu sayesinde ciltte rahat bir nefes alarak ferahlıyor. Hamam otunda yer alan bileşenler sayesinde cildin ağda sonrasında oluşan kızarıklık ve tahriş oluşumu gözlenmiyor ve cilt alerjik riskine karşı etkilenmiyor.

Çabuk Uzayan Tüylerde Etkili: Jilet ile tüyler alındıktan sonra erkeklerdeki gibi ince kıllarda kalınlaşma gözlenebilir. Hamam otu kullandığınızda böyle bir sonuçla karşılaşmazsınız ve ağda gibi uzun süreli etkisi olur.

Batık Oluşmasına Engel Olur: Ağda veya epilasyon sonrasında bazı kişilerde batmalar gözlenir. Hamam otu ile böyle bir durum söz konusu değildir. Tüyler kökten giderilir ve batık veya kopma görülmez.

Ağda veya tüy alırken yanma vs gibi durumlar oluşabiliyor. Bunun için lokal olarak uygulayabileceğiniz kremler bulunuyor bu kremlerden biriside Emla Krem’dir Detaylı bilgilerimiz için Emla Krem Ne İşe Yarar makalemizi inceleyebilirsiniz.

Hamam Otu Yağının Faydaları Nelerdir?

Hamam otu yağı tüylerin dökülmesi için etken bir yağdır.
Cildinize ağda veya epilasyon sonrasında tahriş olmaması için hamam otu yağından sürerek daha çabuk acının dinmesine yardımcı olabilirsiniz.
Elinize bir iki damla alarak hamam otu yağını uygulayın. Hama otu yağını sürmeden önce ağda ile tüyleri almak daha etkili çözüm sağlayacaktır.
Ağdanın acısına dayanamıyorsanız hamam otu sizin kurtarıcınız. Fiyat yönünden de daha avantajlı olan hamam otu zahmetsiz ve uğraştırmadan tüylerden kurtarmayı başarır.
Alerjik bir cilt yapınız varsa hamam otu yağına karşı da vücudunuz tepkime sağlayabilir. Bu nedenle önce küçük bir yerde test ederek ciltte zararlı bir durum var mı kontrol edilmelidir.

Hamam Otu Tozu Nasıl Kullanılır?

Hamam otu tozunu aktarlardan satın alıp su ekleyerek krem haline getirin.
Hangi bölgedeki tüyleri alacaksanız o bölgeye hamam otu karışımını sürdürün ve 4 – 5 dakika kadar bekletin.
Hamam otunu sürdükten sonra temiz bir bez alın ve bezi bu bölgenin üzerine kapatın.
Beş dakika sonra bezi sürttürerek alın. Bu sayede tüylerden kurtulabilirsiniz.
Hamam otu yüz hariç tüm tüylü bölgelere uygulanabilir. Yüzdeki bölgeler çok çabuk tahriş olabilir.
Hamam Otu Tozundan Sonra Ne Kadar Zamanda Tüyler Çıkar?
Hamam otu tozu da aynı ağda gibi 15 gün sonra tüylerde çıkma gösterilir. Jiletten daha etkili olan hamam otunu jiletle tüylerini alanlar için tavsiye edilir.

Hamam Otunun Zararları

Hamam otu tohumu tırnakların güç kaybını azaltarak çizgiler oluşturabilir.
Solunum yollarını rahatsız ettiği gibi felce kadar götürebilen etkileri vardır.
Hamam otu kullanımı morarmalara neden olabilir.
Mide sağlığının bozulmasını sağlayabilen hamam otu ishal ve kusmalar görünebilir.

Buna benzer içeriklerimizi aşağıda ki kategorilerimizden inceleyebilirsiniz.

Bitkiler ve Tarım

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Uyarı : Sitemizde yer alan tüm yorumlar, yazan kullanıcıların sorumluluğundadır. Verilen hiçbir bilgi yönlendirme amacı taşımaz. Doğru yönlendirme için her zaman doktorunuza danışınız.