Ne İşe Yarar

Siyah Sarımsak Ne İşe Yarar Nasıl Elde Edilir

Siyah Sarımsak Ne İşe Yarar Nasıl Elde Edilir

Siyah sarımsak daha önce hiç duydunuz mu ? duymamış olabilirsiniz fakat önümüzdeki dönemlerde daha çok duyabilirsiniz. Peki gerçekten sarımsak çeşitlerinden siyah sarımsak varm mı ? Bu sarımsağın sağlığa bir çok faydası olduğu belirtiliyor. Peki evimizde siyah sarımsak elde edebilirmiyiz.
Kullanımı nasıl işe genel hatlarıyla siyah sarımsak ne işe yarar. Bu sarımsak elde edenler nasıl yaptıklarını yorumlarında belirtirlerse içeriğimize dahil edeceğiz.

Siyah sarımsak nasıl elde edilir konusunda yeteri kadar bilgi sahibi olmayanlar ise siyah sarımsak tohumu arayışına girişiyorlar aşağıda detaylarını verdik inceleyebilirsiniz. Ayrıca siyah sarımsak tohumu diye bir tohum bulmanız mümkün değil.

Siyah Sarımsak Nedir

İlk duyulduğunda farkl bir çeşit sarımsak olarak algılansada böyle bir sarımsak çeşidi bulunmuyor. Bilinen sarımsağın işlem görmüş halinden sonra siyah sarımsak elde ediliyor. Taze olan sarımsak bir dönem bekletilir. Tam olgunlaştıktan sonra yaklaşık olarak 4 – 6 hafta ortalama 60 ile 90 derece sıcaklıkta ve nemli bir ortamda bekletin. Bu sayede fermente olarak kimyasal reaksinlar neticesinde elde edilir.
Lezzeti nasıl diye merak ediyorsanız tatmalısınız fakat anlatmak gerekirse, çiğ veya pişmiş sarımsak gibi bir tadı bulunuyor. Bekletildiğinden dolayı taze olan sarımsaktan daha yumuşak bir yapıdadır.

Siyah Sarımsak Ne İşe Yarar

Sağlık açısından oldukça faydalı siyah sarımsak genel olarak faydaları şu şekildedir;

  • Kansere karşı koruyucu özelliği bulunuyor.
  • Siyah sarımsak iyi bir antioksidandır.
  • Bağışıklık sistemini destekler.
  • Kardiyovasküler açıdan yararlıdır.
  • Cilt sağlığına karşı olumlu etkisi vardır.
  • Daha sağlıklı bir saç görünümü sağlar.

Çeşitli işlemler ile birlikte siyah sarımsaktan yağ elde edilmesi mümkün olabiliyor. Bu konu hakkında bilgimiz olmadığı için sizler ile paylaşmak istemiyoruz. Daha önce kullanan ve elde eden ziyaretçilerimiz tariflerini yorum kısmından biz yazabilirler. Faydalı olan bu yorumlardan içeriğimize ekleyeceğimiz belirtmek isteriz.

Siyah sarımsak elde etmek uzun ve zahmetli olabilir. Fakat taze olarak tüketilen sarımsak sağlık açısından oldukça faydalıdır. Siyah sarımsak tüketemeyenler yemeklerinde veya günlük yaşam içerisinde listelerine sarımsak dahil etmeliler.

İlginizi çekebilecek diğer içeriklerimize aşağıdan ulaşabilirsiniz.

*Cadı Fındığı Ne İşe Yarar
*Öksürük Otu Ne İşe Yarar
*Alabaş Neye Yarar
Buna benzer tüm içeriklerimize Tarım ve Bitkiler kategorisinden ulaşabilirsinz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Uyarı : Sitemizde yer alan tüm yorumlar, yazan kullanıcıların sorumluluğundadır. Verilen hiçbir bilgi yönlendirme amacı taşımaz. Doğru yönlendirme için her zaman doktorunuza danışınız.