Ne İşe Yarar

Tutku Meyvesi Nasıl Yenir

Tutku Meyvesi Nasıl Yenir

Ülkemizde çok bilinmiyor olsada bilenlerin de hiç azımsanmayacak kadar olduğunu belirtmekte fayda var. Fakat tutku meyvesini yemek isteyenler için nasıl yenilmesi gerektiği hakkında çok bir bilgiye sahip olamayabilirler. Bu makale ile birlikte nasıl yenilir ve nasıl kesilmeli sorularına cevap bulacağız. Tutku Meyvesi ikiye bölündüğünde jelatinimsi görüntüsü ile
belki ilk olarak çok cazip gelmeyebilir. Kim bilir belki bu yüzden bile ismine tutku ismi verilerek daha cazip hale getirilmek istenmiş olabilir , tabii ki ismi daha farklı bir yöne gidiyor. Adını İncil İsa’nın tutkusu veya çarmıha gerilmesinden sonra almaktadır.

Tutku Meyvesi Nasıl Seçilir

Karpuz , kavun gibi meyveler gibi tutku meyvesinide seçerken ağırlık önemli bir kriterdir. Unutmayınız ki meyve ağır olduğunda içerisinde bol miktarda nem olduğunun anlaşılması gerekir.Bu meyvenin dış kabuğunun renkleri farklı olabilir. Fakat olgun bir tutku meyvesini kırışık yüzeyinden anlayabilirsiniz. Dış yüzeyi pürüzsüz ise bu tam olgunlaşmadığı anlamına gelmektedir. Sıkılması veya kullanılması halinde istenilen verimi alamayacaksınız. Cilt yüzeyinin biraz daha kırışık hale gelmesi için yani olgunlaştırmak için 3 ile 5 gün arasında beklemenizi tavsiye ediyoruz.

Tutku Meyvesi Nasıl Yenir

Bir tutku meyvesini keserek ikiye ayırınız. Bu meyveyi de kesmek oldukça kolay olacaktır. Etli iç kısımlarını göreceksiniz. İkiye böldükten sonra içerisinde yenilebilir tohumları bir kaşık yardımıyla alabilirsiniz.
İsteğe göre direkt yenilebilir veya farklı tariflerde kullanılabilir.

Muz Tutkusu Meyvesini Biliyormusunuz

Başka bir tür tutku meyvesi var, muz tutkusu, (ve sık sık iki kelimeden oluşan bir kelime olarak yazılır).
Yumurta şeklindeki tutku meyvesi ile içindekilerde benzer posa ve çekirdeğe sahip olmaları ile ilgilidir,
ancak genellikle çevredeki bitki örtüsüne ciddi zarar verebilecek yabani olarak büyüyen bir asma olarak bulunur.

Günlük yaşam içerisinde sıkça karşılaştığımız fasulyenin inanılmaz faydalarını biliyormusunuz. İşte Fasulye Ne İşe Yarar mutlaka okumanız gereken bilgi yazısı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Uyarı : Sitemizde yer alan tüm yorumlar, yazan kullanıcıların sorumluluğundadır. Verilen hiçbir bilgi yönlendirme amacı taşımaz. Doğru yönlendirme için her zaman doktorunuza danışınız.