Ne İşe Yarar

Jojoba Yağı Ne İşe Yarar Cilt ve Saçlar

Jojoba Yağı Ne İşe Yarar Cilt ve Saçlar

Jojoba Yağı jojoba çalılarının tohumlarında elde edilmektedir. Genel olarak soğuk presleme ile elde edilen Jojoba Yağı özellikle cilt ve saçlar için faydalıdır.Jojoba Yağı içeriğine bakıldığında bol miktarda vitamin, antioksidan ve antienflamatuar içermektedir. Bu içeriğimizde Jojoba Yağı ne işe yarar, özellikle cilt ve saçlar için ne gibi
faydaları bulunmaktadır. Jojoba Yağı kullananlar yorumlarını sitemize bırakabilirler.

Jojoba Yağı Ne İşe Yarar

Cilt ve saç için bir çok faydasının olduğunu belirtmiştik. Bu başlık altında biraz daha detaylı olarak bilgi aktarmaya çalışacağız. Problemli cilt ve saçlarınız varsa öncelikle uzman hekime görünmenizi tavsiye ediyoruz.
Bu içeriğimiz herhangi bir yönlendirme amacı taşımamaktadır sadece bilgilendirme amaçlıdır.

Jojoba Yağı Cilde Faydaları

 • Kuru cildi nemlendirir, cilt tarafından kolayca emilmektedir. Cildin kendi sebumunu taklit eder bu sayede etkili bir nemlendiricidir. Jojoba Yağı nemlendirici özelliği ile birlikte
  cildinizin nem kaybınında önüne geçer ve koruyucu bir görevi yerine getirir.
 • Kurumuş dudaklara iyi gelen jojoba yağı besleyici vitamin ve mineralleri sayesinde kuru, çatlamış dudakları yatıştırır. Çok kolay emilir, bu yüzden dudaklarınızda yağlı bir kalıntı bırakmaz. Günlük olarak uygulama metodu yatmadan önce dudaklarınıza sürünüz.
 • Güneş yanığına iyi gelebilir, e vitamini ve antioksidan bakımında faydalı olan jojoba yağı hücre yenilenmesini hızlandırmaya yardımcıdır bu sayede güneş yanığına iyi gelmektedir. Bir miktar yağı güneş yanığı olmuş bölgeye sürün ve yedirin.
 • Sivilce ve aknelere karşı etkilidir, yağ üretimini dengede tutar ve bakteri büyümesinin önüne gecebilir bu sayede akne ve sivilcelere karşı etkili olduğu belirtiliyor. Yüksek miktarda iyot içeren bu yağ bakterilere karşı etkilidir.
 • Cildin parlaklığını artırır, nem cilt için parlaklık ve canlılık için önemlidir. Bunun için ayrıca ürünler kullanmak zorunda kalanlar var. Cild üzerinde nem arttıkça daha parlak ve canlı bir görümüne kavuşur.
 • Maktaj sonrasında temizlik için kullanılmaktadır. Makyaj temizliğinde doğal ürünleri kullanmak oldukça önemlidir. Maktaj sonrası temizlik ürünlerinde cilt yüzeyinde ki diğer yağlar beraberinde temizlenmektedir. Cilt için bu durum iyi olmayabilir. Kimyasal temizliğiciler yerine doğal yollardan temizlik daha faydalı olacaktır.

Jojoba Yağı Saç İçin Faydaları

 • Saçlarda cilt gibi neme ihtiyaç duyabilirler. Özellikle kuru saçlara sahip olanlar ek ürünler ile saçlarını nemlendirmektedir. Jojoba yağı ile saçlarınızı nemlendirmek mümkün. İçeriğinde yağ asitleri ve diğer vitaminler ile saçların nemlenmesinde yardımcı olabilir. Saçlarınızı yıkadıktan sonra masaj yaparak uygulayın saç tellerine nüfuz etmesi ve yeteri kadar beslenmesi için bir gece bekletmeniz faydalı olabilir.
 • Ayrık uçları engelleyebilir, saçlarının bakımlarına özen gösteren veya dikkat edenler belirli bir sürede saçlarının uçlarının ayrıldığını veya kırıldığını görebilir. Jojoba yapı ile saçlarızın kırık uçlarını iyileştirebilir ve daha sağlıklı bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Saçlarınıza uyguladığınız saç kremine yağ ekleyin ve yaklaşık 30 dakika sonra durulayın.
 • Sağlılı uzayan saçlar için idealdir, saçlar için B ve E vitamini gereklidir. Saç tellerini kalınlığı ve büyümesi için gerekli B ve E vitaminin yanında diğer ihtiyaç olan mineralleri barındırmaktadır. Sağlıklı saç uzatmak için çinko ve bakırda jojoba yağı içeriğinde yer almaktadır. Sağlıklı saçlar ise dökülme ihtimalini azaltır.

Jojoba yağının çeşitli alışveris sitelerinde eczanelerde ve bazı aktarlarda bulabilirsiniz. İnternet üzerinden satış yapan alışveriş sitelerinde ise genel olarak satış fiyatı 20 ile 50 lira arasında değişmektedir. Jojoba yağını saç ve cilt için kullanan ziyaretçilerimizden yorumlarını bekliyoruz.

Bu içerik ile benzer yazılarımıza aşağıdan ulaşarak okuyabilirsiniz.

Yağlı Saç Görünümünü Azaltma Yolları
Saç Dökülmesine İyi Gelen Yağlar
Eose Saç Uzatan Şampuan
Kuru Cilt İçin 5 Öneri
Salyangoz Kremi Ne İşe Yarar
Ruşur Taşı Ne İşe Yarar
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Uyarı : Sitemizde yer alan tüm yorumlar, yazan kullanıcıların sorumluluğundadır. Verilen hiçbir bilgi yönlendirme amacı taşımaz. Doğru yönlendirme için her zaman doktorunuza danışınız.