Ne İşe Yarar

Havuç Yağı Ne İşe Yarar Evde Nasıl Yapılır

Havuç Yağı Ne İşe Yarar Evde Nasıl Yapılır

Havuç sağlıklı besinler denildiğinde akla gelen ilk sebzelerden birisidir. Yemeklerde, salatalarda kullanılmasının yanında sade olarakta tüketilmektedir. Havuç suyu da faydaları bakımından oldukça önemlidir. Fakat biz bu içeriğimizde havuç yağı ne işe yarar , faydaları nelerdir ve evde nasıl yapılır konuları hakkında bilgiler vereceğiz. Ön bilgi olarak havuç yağı cilt, saç için oldukça faydalıdır.

Havuç içerdiği zengin vitamin ile zarar gören saç ve cilt için ideal bir besin kaynağı oluşturabilir. Bazı cilt maskelerinde veya yüz kremlerinin içerisinde havuç yağının yer aldığı çok bilinmesede içeriğinde yer alan karoten ile bir kozmetik alanda ki ürünlerde yer almaktadır.
Genel olarak, yüz maskesi, cilt kremi, saç bakımı ürünlerinde kullanıldığı görünmektedir.

Havuç Yağı Ne İşe Yarar

Genel olarak ilk paragrafta bilgiler vermiştik bu kısımda biraz daha ayrıntılı bilgiler vermeye özen göstereceğiz. Cilt ve saç için önemli olan Havuç yağı faydaları nelerdir işte cevapları;

1 Nem Bakımında Zengin

Kuru ve çatlamış cilt için ihtiyaç duyulan ürün nem bakımından zengin içerikte olmalıdır. Havuç yağı cildiniz için ihtiyaç duyulan nemi sağlayabilir. Nem bakımından zengin olmasının yaninda iyi bir A vitamini deposu olarak cildinize önemli fayda sağlayacaktır.

Yenilenmiş Cilt

Giriş paragrafımızda karoten bakımından zenginliğinden bahsetmiştik. Karoten yüz ve cilt bakımını sağlar. Belirli aralıklarla yapılan bakımlarda soluk renk ten için daha sağlıklı ve canlı bir görünüm sağlayabilir. Ayrıca bazı küçük lekeler için ideal bir bakım sağlamaktadır.

A Vitamini

Havuç a vitamini barındıran sebzeler arasında yer alıyor. Havuç yağı cilt için uv ışınlarından koruma görevi görebilir. Aynı zamanda a vitamini cildi sıkılaştırır daha sağlıklı bir görünüme kavuşmasını sağlar.

Pamuk tohumu yağı kullanım bakımından faydalı bir yağdır. Bu yağ hakkında detaylı bilgileri https://www.neiseyariyor.com/pamuk-tohumu-yagi/ içeriğimizden okuyabilirsiniz.

Evde Havuç Yağı Yapımı

Hazır olarak çeşitli aktarlarda veya doğal ürün satılan mağazalarda bulabileceğiniz gibi evde kendiniz de havuç yapı elde edebilirsiniz.
Gerekli olan malzemeler ve yapılışı ;

  • Bir adet organik havuç
  • Soğuk pres 20 ml susam yağı
  • Kapaklı bir cam kavanoz
  • Cam şişe
  • Tencere
  • Çay havlusu

Havuç ince bir şekilde rendelenmelidir. Susam yağı ile birlikte bir cam şişeye koyurak açık sarı rengini alana kadar kaynatın. Daha sonra içindekileri çay havlusu veya evde sık kullanılan tülbent yardımıyla süzürek cam şişeye doldurabilirsiniz. Havuç yağı bronzlaştırır mı ? kullananlardan yorumlarını bekliyoruz. www.neiseyariyor.com

Sitemizde yer alan diğer yağlar şu şekildedir;

Anason Yağı
Acı Badem Yağı
Kenevir Yağı
Kekik Yağı
Kantaron Yağı

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Uyarı : Sitemizde yer alan tüm yorumlar, yazan kullanıcıların sorumluluğundadır. Verilen hiçbir bilgi yönlendirme amacı taşımaz. Doğru yönlendirme için her zaman doktorunuza danışınız.